Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Mik jellegzetes holland ételek?

Mik jellegzetes holland ételek?

Figyelt kérdés
Pl. olyan édességek, mint a stroopwafel,vagy a medvecukor.. Főleg olyanra lennék kíváncsi, ami nem recept, vagy konyhai elkészítéssel ehető.
2010. ápr. 17. 17:47
 1/6 anonim válasza:
100%
2010. ápr. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

-sajt (öreg sajtok)

-erwtensoep (olyan mint a borsóleves, de nekem mégis jobban ízlik, jó sűrű :P)

-stroopwafel!!!!! (szirupos ostyaszerűség)

-majonéz (pl. a sültkrumplihoz azt eyzik, de azon kívűl jó sok mindenhez)

-Vla (ejtsd: flá; olyan kicsit mint a pudding, csak folyósabb, és olyan dobozban adják, mint amilyenben a tejet szokták, a hosszukásos)

-Hagelslag !!! (csokireszelék. boltokban tortareszelék néven lehet kapni, aranyárban, míg Hollandiában fél kilós kiszerelések vannak 2 euróért xD)

-engelse drop (asszem magyarul medvecukor. fekete színű, magyarok általában úúútálják... én ííímádom :))

-appelmoes (almapapi)

-vastag tésztájú palacsinta, elcukrozva, magában eszik, nevére most hirtelen nem emlékszem :/

-sok sörük van


Így hirtelen ennyi jutott eszembe... Ott éltem 4 évet, tehát a forrás megbízható xD

2010. nov. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja bocs, kihagytam a nagy kedvencet: pindakaas, ez lefordítva: mogyorósajt xD, de asszem magyarul úgy van, hogy mogyoróvajkrém, vagy vmi hasonló xD elég undorító sztem, sose szerettem
2010. nov. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

eszembe jutott még egy valami, a Sultana, épp ma ettem egyet xD

[link]

itt egy kép a csomagolásról, csak ez még a régi dizájn, azóta jobb. Kicsit olyan, mint a győrinek a jóreggeltje. A tetején karamellizált cukor, közötte meg aszalt gyümölcsök, pl. ha fahéjas alás, akkor fahéj, meg aszalt alma, meg mazsola, de isteni finom, semmi adalékanyag, semmi színezék, semmi aroma, csak igazi gyümölcs. Van belőle sós (paprikás, sonkás) is, de az undorító sztem, bár lehet azért, mert ez nálam egy ÉDESség.

2010. nov. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
a pindakaas fantasztikus. itthon hol lehet kapni?
2010. nov. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát nemtom, ma hallottam, hogy Fro.-ban is szeretik, de Magyarországon sztem nem lehet kapni. Vagy nemtom, lehet igen :D Épp ma ettem ilyen mogyoróvajat, és egész jó, most már én is szeretem :)
2010. dec. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!