Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mikor tanultatok főzni,...

Mikor tanultatok főzni, jártatok így? Ki hogy tanult meg?

Figyelt kérdés

23 vagyok, néhány receptet kipróbáltam már de alapvetően nem főzök. Ha nem főzök, akkor az se tetszik anyukámnak, hogy nem tudok meg hogy nincs tapasztalatom de ha meg kinézek egy receptet meg szeretném megcsinálni, akkor meg beleszól, hogy a receptbe úgy van de biztos nem úgy kell meg hogy nem ilyen receptet kellett volna nézni.

Ilyenkor már felhúzom magam. Meg mondja, hogy nincs tapasztalatom de nem tudom ezt miért kell valakinek mondani, hát eddig nem volt, majd lesz.


Tök egyedül nem akarok nekiállni, ezért akartam, hogy segítsen és amúgy segít is, csak közbe puffog.


2019. nov. 16. 14:14
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Egyedül tanultam meg főzni.

Ha segítségét kérsz, minek a recept? Ha recept van, minek a segítség?

2019. nov. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Vagy egyedül tanultam receptekből otthon vagy anyukám mellé álltam be és néztem ahogy főz ha náluk voltam. Illetve telefonon kértem segítséget tőle ha úgy volt.
2019. nov. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%
Mindenki belefog pofázni nyugodj meg. Fözni csak csendes magányodban próbálkozz,ne mindenféle irigy vérszivó mellett. Ők akkor is lecarozzák majd az ételt ha egyébként finom. Én akkor tanultam meg mikor elköltöztem otthonról,de a mai napig van aki beledumál,hogy ezt vagy azt nem így szokták,már nem érdekel. Sok sikert ügyes legyél.
2019. nov. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
18 évesen az internetenről. Nem nagy mágia a mai világban megcsináltam 20 receptet utána már mentek a dolgok.
2019. nov. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én 18-19 évesen, amikor egyetemista lettem, és több időt voltam itthon, akkor kezdtem el rántottánál bonyolultabb ételeket magam főzni.

Szerintem a lényeg az, hogy magad tapasztald ki a dolgokat, nyilván a lehető legkönnyebb ételekkel kezdve, és onnan haladni a bonyolultabbak felé. Például először menjen a paprikás krumpli, lecsó, és csak utána próbálj pörkölteket csinálni, de ez csak egy példa.

Én magamtól tanultam, egy-két konkrét dologban kértem csak tanácsot, mint pl leves besűrítéséhez a rántás készítése és hozzáadása(arányok stb). A receptek pontos betartás meg legfeljebb tésztáknál, süteményeknél fontos.

2019. nov. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbbekkel kezdd, és ne úgy, hogy álljon melletted, én a mai napig -e miatt egyedül főzök, ideges leszek, ha beleszólnak; vagy legyél csak megfigyelő és kukta.

Csak tanácsot kérj technikákhoz, vagy kóstoltasd fűszerezéshez.

2019. nov. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
Velem is ez a helyzet, én is 23 vagyok, otthon élek. Mindig mondják, hogy főzhetnék én is, de mindig mindenbe belekötnek, úgyhogy már nem nagyon főzök. Majd ha elköltözök, akkor nyugodtan fogok főzni tanulni.
2019. nov. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én kb 12 évesen kezdtem el egyes ételeket elkészíteni. Azóta is folyamatosan fejlődök, mert a főzés az egyik hobbim, és mindig új dolgokkal próbálkozom.

Ne kérj segítséget, de egy adott ételhez több receptet is olvass el az interneten. Így jó eséllyel ráérzel hogy egy-egy receptnek mi a lényege.

(Kisebb adagokkal próbálkozz, és makulátlanul takaríts el magad után)

2019. nov. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Internetről. Vannak jó szájbarágós oldalak, ahol lépésről lépésre fényképekkel mutatják a folyamatot, azok nagyon hasznosak. A cookpad pl. nagyon jó.
2019. nov. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
az én anyám is teljesen ilyen és én már 33 éves vagyok.
2019. nov. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!