Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írnátok olyan (édes és sós)...

Írnátok olyan (édes és sós) sütireceptet, ami mikróban elkészíthető és nem kell bele tojás? Whirlpoolom van, ami tud valami Crisp sütési módot. Van hozzá crisp tál is.

Figyelt kérdés

Évek óta van mikróm, de eddig csak melegítésre használtam. Szeretném kicsit jobban kihasználni a lehetőségeit az új mikimnek. :)


Fontos, hogy tojás nélküli süti kell!


2010. aug. 5. 08:06
 1/4 anonim ***** válasza:
én mikróban pizzát szoktam sütni, mert nem szárítja ki annyira, mint a sütő a tésztát. egyébként sütit nem szoktam csinálni, csak egyfajtát és az is inkább iligzt-os uzsonnának mondanám. egy jénai tál aljára szoktam karikára vágni almát, majd rá vágok vékony szeletekre sajtot. és ezt rétegezem, míg végül teli lesz és a tetejére általában alma kerül. megszórom egy kis cukorral, fahéjjal és beteszem a mikróba 5-10 percre, de attól függ. én nagyon szeretem mert könnyű sütiféle.
2010. aug. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

3 PERCES BÖGRÉS CSOKIS SÜTI - a világ legegyszerűbb sütije


Hozzávalók:


Egy legalább 3 decis bögre, 4 csapott evőkanál liszt, 1 evőkanál cukor (aki szereti az édeset, 3 evőkanállal is tehet bele), 1 csomag (vagy egy evőkanál) vaníliás cukor, 1-2 csapott evőkanál cukrozatlan kakaópor (a kakaópor töménységétől függően), 1 tojás, 4 evőkanál tej, 2 evőkanál étolaj vagy olvasztott vaj, 1 csapott kis mokkáskanál sütőpor

Tehetsz bele 1-2 evőkanálnyi csokidarabkát vagy 1 evőkanálnyi mazsolát vagy 1 evőkanálnyi darabos diót vagy egy csipet fahéjat vagy kis reszelt citromhéjat is. A liszt negyedét-felét helyettesítheted őrölt mandulával, szárított búzacsírával, apróbb zabpehellyel. A variációk száma végtelen.


Elkészítés:


A lisztet, a kakaóport, a sütőport, a cukrot és vaníliás cukrot keverjük össze. Adjuk hozzá a tojást, a tejet és az olajat (vajat) és nagyon alaposan keverjük meg (nem jó, ha lisztcsomók maradnak benne!). Adjuk hozzá a csokidarabokat, a mazsolát vagy egyéb ízesítőt, és ismét keverjük meg. A keveréket öntsük a bögrébe. Tegyük a bögrét a mikrohullámú sütőbe legmagasabb fokozatra 3 percre. Sülés közben a sütemény felemelkedik a bögre szélén túl, nem kell megijedni! Tálalás előtt 1-2 percig hagyjuk hűlni, aztán csak egy kanál kell a sütiélvezethez!


(A sütési idő lehet fél-egy perccel több vagy kevesebb a mikrohullámú sütő teljesítményétől függően. Ezt az első sütés alapján ki lehet tapasztalni.)



Tipp:


A süteményt tálalhatod a bögréből kivéve, szeletekre vágva, gyümölcsöntettel, fagylalttal, lekvárral is.

2010. aug. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

TOJÁS NÉLKÜLI BÖGRÉS SÜTI



Hozzávalók:


Egy legalább 3 decis bögre, 4 csapott evőkanál liszt, 1 evőkanál cukor (aki szereti az édeset, 3 evőkanállal is tehet bele), 1 csomag (vagy egy evőkanál) vaníliás cukor, 1-2 csapott evőkanál cukrozatlan kakaópor (a kakaópor töménységétől függően) vagy cappucinopor, 6 evőkanál tej, 2 evőkanál étolaj vagy olvasztott vaj, 1 púpos mokkáskanál sütőpor, jó fél evőkanál ecet (10%-os).



Elkészítés:


A lisztet, a kakaóport, a sütőport, a cukrot és vaníliás cukrot keverjük össze. Adjuk hozzá az ecetet, a tejet és az olajat (vajat) és nagyon alaposan keverjük meg (nem jó, ha lisztcsomók maradnak benne!). A keveréket öntsük a bögrébe. Tegyük a bögrét a mikrohullámú sütőbe legmagasabb fokozatra 3 és fél percre. Sülés közben a sütemény felemelkedik a bögre szélén túl, nem kell megijedni! Tálalás előtt 1-2 percig hagyjuk hűlni, aztán csak egy kanál kell a sütiélvezethez!


(A sütési idő lehet fél-egy perccel több vagy kevesebb a mikrohullámú sütő teljesítményétől függően. Ezt az első sütés alapján ki lehet tapasztalni.)

2010. aug. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, és várom a további ötleteket.
2010. aug. 6. 00:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!