Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyiből jön ki a Charlotte...

Mennyiből jön ki a Charlotte torta elkészítése?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok,és ajándéknak sütni szeretnék(barátomnak,de persze segítséggel). De még sosem csináltam ilyen tortát,mást már igen :D

Segítenétek,kb mennyibe kerülne a sok hozzávalóval együtt? Köszi előre is!


2010. aug. 6. 13:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Azért a charlotte torta elég tág fogalom, nem gondolod? Elég sokféle charlotte van. Babapiskótás, piskótatekercses? Te sütöd a piskótát is, vagy készen veszed? Az sem mindegy, hogy csokipudinggal, vagy pl. egy 70%, minőségi csokiból készült krémmel töltöd...
2010. aug. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
900-1000 Ft-ból én meg tudom sütni. :)
2010. aug. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

bocs,h nem ismertem a tortát :D

[link]

erre gondoltam,de párszáz ft ide-oda nem oszt nem szoroz :D

Köszönöm a választ!

A Tescoban láttam 2600-ért,és nagyon sokalltam érte a pénzt,meghát a magunk készítettbe a lelkünket is mindig belesütjük-főzzük úgyis :)

2010. aug. 6. 15:14
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, ezt én a ballagásomra készítettem. Kész piskótatekercset vettem a Sparban (esbüdzsé, ilyen málnás tejszínes), mert nem volt túl sok időm még tekergetni meg hűtögetni is, azt hiszem kettő elég volt, na most, az olyan 600 forint. Piskótalapot, amit a krém közé raksz, azt viszont megéri sütni, a bolti nekem mindig olyan száraz, nem akarok hülyeséget mondani, de ha a legtöbb hozzávaló van otthon, szerintem max. 300 forintot szánj rá. A tejszín az már kényesebb, én növényi eredetűt vettem, az így olyan 600 körül lesz, ne felejtsd el, hogy majdnem egy liter kell bele...citrom, porcukor, kakaó gondolom amúgy is van otthon. Szerintem fagyasztott eperrel is fog működni, az olyan 400 körül. Zselatin 100 Ft. Kétezer körül kijön, de ha olcsóbb alapanyagokkal dolgozol, lehet kevesebb is. Viszont a torta hatalmas, mi három napig ettük, úgy, hogy el is ajándékoztunk belőle. Ráadásul egyszerű elkészíteni, szerintem megéri. :D
2010. aug. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! :) alig várom,h nekiálljak :)
2010. aug. 6. 15:42
 6/8 anonim ***** válasza:
Na, hogy sikerült? :)
2010. aug. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szia!


Huhh,csúcsszuper lett, a végén csomó maradt,uh vittem át a szomszédnak is :D

Bár egy kicsit édes lett :P de a többiek szerint pont jó volt :D

Köszi minden hsz-t,tanácsot :)

2010. aug. 9. 10:44
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, hogy sikerült! :-)

hehe, mondtam én, hogy óóóóriási. :D

2010. aug. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!