Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egy konyhának mi legyen az...

Egy konyhának mi legyen az alapvető felszereltsége? Mik a "nem kötelező, de hasznos luxus" kategóriába eső eszközök? (Tegyük fel 1-2 ember él együtt)

Figyelt kérdés

2020. dec. 22. 11:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%

Egy multifunkcios konyhai robotgepnel tobb luxus nem kell egy konyhaban.


Alap szerintem: mikro, kavefozo.


Plusz elfer: szendvics suto, kenyer pirito es vizforralo.


Ami tok folosleges: olajsuto, turmixgep.

2020. dec. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, nálam pont a turmixgép az, ami szinte alapfelszerelés. :) Nagyon szeretjük a krémleveseket, azzal pürésítem.

Ami nálam a "nem alap, de nagyon jó, hogy van" kategória, az a római tál. El lehet lenni nélküle, de a sült húsok, rakott dolgok sokkal finomabbak benne, mint sima tepsiben vagy jénai tálban készítve.

Szintén nem alap, de jó ha van a mákdaráló. Lehet kapni darált mákot is, de frissen darálva összehasonlíthatatlanul finomabb.

2020. dec. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hat, nekem MUM5-öm van, van hozza turmix feltét is -meg húsdaráló, szeletelő, reszelő, stb. Igen gyakori használatban van.

Ami nélkül én személyszerint nem tudnék élni, az az AirFryerem és a multicookerem. Ez utóbbi rizst is főz, illetve jól el van egyedül, ha bele készítem a cuccot és beprogramozom. Fullautomata presszogep es hofokozatos vízforraló is mindennap használva van.

Jó ha van, nálam a mikro, bár én csak úgy évente párszor használom, a család többi tagja gyakrabban használja.

Felesleges nálam az olajsütő, azt tovább is adtam es az elektromos narancs facsaró

2020. dec. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%
Mosogatógép - abszolút ALAP!
2020. dec. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kedvenc konyhai eszközöm a multifunkciós robotgép (hasonló, mint a hármasé), de én sokat sütök (kenyeret is) és minden nap használom. A kávéfőzőmhöz is ragaszkodom, a tésztakészítőt, szendvicssütőt és a vízforralót is sokat használom. Nálam hasznos luxus amit alig használok, de néha jól jön, az a mikró. Olajsütőre pl. semmi szükségem, nincs is.
2020. dec. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van multifunkciós robotgépem, és az tényleg nagyon jó, van rajta mindenféle reszelő, dagasztó, habverő, húsdaráló, turmix, citromfacsaró mrg ilyesmi, és kiegészítőket is lehet hozzá venni.


Amúgy ezen kívül van egy mikró és kávéfőző itthon, még egy kontakt grill szeretnénk majd.

2020. dec. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ebből látszik hogy mennyire egyéni, mert nekem a mikró abszolút nem alap, négy éve nincs (nem elvi alapon, nem fér el) és nem is hiányzik. A sütőm nélkül viszont nem tudnék élni. Ezen kívül amihez én tényleg ragaszkodom az a turmixgépem, a kávéfőzőm és a vízforralóm. Ami fontos lenne hogy legyen de sajnos nincs az a mosogatógép.


Jó hogy van de tudnék nélküle élni: slow cooker, botmixer, habverő


Amit szívesen vennék ha lenne ötször ennyi helyem/pénzem de elvagyok nélküle: szendvicssütő, mikró, gofrisütő, multifunkciós robotgép


Ami nekem felesleges lenne: minden más

2020. dec. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk naponta tízszer megy a mikró, tényleg nem tudnék élni nélküle. Kávéfőző és vízforraló nélkül se lenne jó, bár azokat ha nagyon muszáj lenne, megoldanám máshogy. A habverő is alapfelszerelés nálam, kézzel nem tudok tojáshabot verni.

Mosogatógépünk nincs, és nem is hiányzik. Egyszer éltünk olyan albérletben, ahol volt, nem láttam sok értelmét, mert leöblítve kellett beletenni az edényt, ezzel az erővel akár el is moshatom. :) De tudom, hogy a többség számára alap, nekem valahogy nem.

Egy slow cookert és egy multifunkciós robotgépet el tudnék képzelni magamnak, de egy darabig biztos, hogy nem lesznek.

Őszintén bevallom, nem tudom, mi az az olajsütő.

2020. dec. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon függ attól, hogy miket eszel átlagosan.

Én pl nagyon sok nyers és friss zöldséget eszek, alig használom a mikrót.

Én nem sütök süteményeket se, de smoothie-t, hummuszt, pestót, krémlevest, főzeléket meg ilyeneket napi rendszerességgel csinálok, így nekem egy jó blender/turmix elengedhetetlen.

A sütő az nekem is alap, azt minden nap használom.


Kenyeret nem eszek, szóval nekem a kenyérpirító, melegszendvics sütő meg gofri készítő, palacsintasütő ilyesmik abszolút nem kellennek, de ha valaki szereti az ilyesmiket, neki nyilván alap lesz.


Szóval először gondold át, ha te miket eszel, miket szeretsz és utána kezdj el ilyeneken gondolkozni.

2020. dec. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Alap: Sütő, indukciós lap, elszívó, hűtő, mosogatógép, kávéfőző, vizmelegito ha a kavefozo nem ad melegvízet, vízszuro akar központi

Plusz: konyhai robotgép, elektromos facsaró

Nem szükséges nekem az olajsütő, kenyérsütő, gofrisuto, mikro stb.


30/N

2020. dec. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!