Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A halrudacskákat lehet Sütőben...

A halrudacskákat lehet Sütőben készíteni?

Figyelt kérdés
Olajban mindig szétjön és megszivja magát, de a csomagoláson nem írja hogy lehet-e sütőben és a kérdésem az, hány fokon mennyi ideig süssem
2020. dec. 30. 21:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Általában rajta van a dobozán, de mondjuk 180 fok légkeveréssel, és amíg szépen megpirul, kb 20 perc.
2020. dec. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Picit spricceld meg olajjal (vagy egy ecsettel vékonyan kend át), és ahogy az előző írja, légkeveréssel, 170-180 fokon. 15-20 perc tuti elég lesz.
2020. dec. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell próbálni, mit veszíthetsz? Én már csak sütőset veszek, mert olajban tényleg borzalmas.
2020. dec. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, Én air fryer-ban sütöm és nem adok hozzá olajat. Ropogós és friss.
2020. dec. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, az első kb jól írja szerintem is. Én egy kicsit mindig hagyom állni sütés után, ha kicsit hűlt, akkor már keményebb, nem esik szét olyan könnyen.


Az olajban sütésnél pedig az a lényeg, hogy forró legyen az olaj, és egyszerre ne tegyél sok halrudacskát bele, max 3-4db-ot, mert az lehűti és felvizezi az olajat, és ettől punnyad meg annyira. Ez az összes fagyasztott, sütnivaló ételre vonatkozik.

2020. dec. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Olyan forró olajban kell sütni, hogy mikor beleteszed, spricceljen az olaj úgy sisteregjen. Ráraksz egy fedőt, 3 percig sütöd, aztán leveszed a gázról hogy hűljön kicsit az olaj, és óvatosan a fedőt épp hogy megemelve benyúlsz alá, megforgatod őket, és ujabb 3 percet sütöd. Mindvégig a forgatás kivételével csapkodnia kell az olajnak folyamatosan, azért kell a fedő.


Amúgy sütőben épp hogy spriccelsz rá egy kis olajat, 10 perc 180 fokon, forgatás, újabb 10 perc. De igazából addig sütöd míg jó nem lesz neked a színe.

2020. dec. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Simán jók sütőben, lespriccelni se kötelező. Azt a frankó ropogós hatást viszont olajban lehet elérni, de kell hozzá a jó technika, már leírták hogyan.


A forró olajjal óvatosan, mert szeret meggyulladni, ha kifröcsög a gázlángra pl.

2020. dec. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Én szoktam Sütőben sütni, tepsire rakok egy sütőpapirt, vagy ha az éppen nincs, akkor egy pici olajat egy szalvetaval elkenek a tepsin, hogy egy vékony réteg legyen rajta. Elomelegites után berakom, kb 15 perc kell neki. Én mindig félbe vágok egyet mielőtt kiveszem, hogy lássam, jó-e az állaga, atsult- e. Nekünk gáztűzhelyunk van, azon 4es fokozatot használok.
2020. dec. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Simán meglehet sütöbe is sütni ,legtöbb ilyen halat,frosta,Igló mind lehet sütni sütöben olaj nélkül is .
2020. dec. 31. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!