Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tésztaétel recepteket keresek,...

Tésztaétel recepteket keresek, amik hús-, tejtermék-, tojás-, szójamentesek és növényi tejtermékeket sem szeretnék(?)

Figyelt kérdés

Egy ideig a páromnak ezeket kerülni kell, és már nagyon enne valami finom tésztát, de nem sok ötletem van a teljesen közönségesek mellett.

Minden hasznos receptet elöre is köszönök.



2021. máj. 1. 16:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Tehát vegán recepteket keresel, azokból már csak az utolsó kettőt kell kihúzni. Itt találsz jókat:


[link]

[link]

[link]

[link]


Ha angolul is OK, akkor pedig még könnyebb dolgod lesz:

[link]

[link]

[link]


Ha még csak most ismerkedik a dologgal, vagy orvosi utasításra kényszerül rá, akkor én egy visszafogottabb recepttel kezdenék, pl. az olaszok amatriciana szószós spagettijével, amivel csalni sem kell, mert eredetileg is vegán.


[link]


Viszont itt a hozzávalók minősége határozza meg, hogy mennyire lesz finom. Alsópolcos szupermarketes paradicsomkonzervtől, fóliazacskós olívától sok jót nem lehet sajnos remélni. Ha nagyvárosban élsz, hipereknél próbáld az importélelmiszerek polcait, Budapesten pedig az olasz ill. közel-keleti élelmiszerboltokat.

2021. máj. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Direkt nem vegánt írtam, mert erröl szó sincs, csak étrendröl, és csak átmenetileg!


Neked köszönöm a linkeket, végig fogom öket nézni, biztos lesz, ami neki is tetszeni fog.

Még egyszer köszönöm!

2021. máj. 1. 17:11
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Aglio olio, bármily pesto, ezer féle van (sajt nélkül), paradicsomos tészta, ezek variációi, pl sült cukkinive, stb. :)
2023. márc. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2023. márc. 20. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!