Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szép vékony palacsintához...

Szép vékony palacsintához tudnátok receptet?Saó

Figyelt kérdés

Sajnos amit én készitettem ha vékonyra akartam elszakadt folyton.

Miért?


Könnyű receptet írjatok, mert kezdő vagyok



#palacsintasütes
2022. márc. 3. 09:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Liszt, 1 tojás, tej, csapvíz, csipet só, egy kicsi olaj. Én ezekből csinálom a palacsintát. Mennyiségeket nem tudok, mindig szemre keverem ki, épp ahogy sikerül. Nem hiszem, hogy sokat számítanának az arányok. Szerintem neked azért szakad el, mert letapad a palacsintasütőbe. Kell a tésztájába is egy kis olaj, illetve minden 5-6. palacsinta után át kell kicsit kenni a palacsintasütőt olajjal, valami ecsetelős szerűséggel, így nem fog leragadni.
2022. márc. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy tojásra számítva 15 dkg liszt, 3 dl tej, 1 dl szódavíz. csipet só, esetleg egy kiskanál porcukor.


Nem teszek olajat a tésztába, de mindegyik előtt kiecsetelem olajjal a teflonos palacsintasütőt. Szép vékony lesz.

2022. márc. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha szakad akkor uss bele meg egy tojast es nagy esellyel nem fog. Ha ugyis szakadna, susd kicsit tobb zsiradekon.

Nalumk 14dkg liszt, hozzá 1 tojás, 2 csipet só, 2 csipet cukor, 125ml tej, es ha ez csomomentes, 125 szodaviz.

Ez az alaprecept amit evek ota sutunk.

2022. márc. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

3 dl szénsavas víz, 1,5 dl tej, 3/4 dl étolaj, csipet só, 3 tojás, 20 dkg liszt (én keverve szoktam csinálni 14 dkg teljes kiőrlésű, 6 dkg normál finomliszt, de az eredeti receptben sima finomlisztre volt).

Évek óta használom ezt a receptet, szép vékony palacsintákat lehet belőle sütni. Kevés olaj a palacsintasütőbe az első sütése előtt általában elég szokott lenni az egész mennyiségre.

2022. márc. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy látom, mindenkinél mások az arányok, így sokkal okosabb nem leszel Kérdező!:)

...és hogy még jobban megzavarjalak, itt az 6-ik variáció, ahogy én csinálom:


20 dkg liszt (magyarán, ahány tojás, annyiszor 10 dkg liszt)

2 tojás

3 dl tej

3 dl szóda

csipet só

1 vaníliás cukor


A vastagsága meg attól függ, hogy mennyi tésztát öntesz a palacsintasütőbe.

Én a tésztába nem teszek olajat, viszont minden második palacsinta előtt zsiradékozom a palacsintasütőt. (azért írom így, mert én baromfizsírt - tyúk, liba, kacsa - használok)

100 esetből 99x az első palacsinta elszakad, a többivel semmi gond.

2022. márc. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!