Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy lehet úgy főzni, hogy...

Hogy lehet úgy főzni, hogy nem kóstolod meg az ételt?

Figyelt kérdés
Iskolai főzés lesz, ahol chilis babot főzünk. Azok jelentkeztek főzni, akik utálják a chilis babot vagy életükben nem főztek még. Kicsit sokszor használtam a főzni szót 😅. Annyira mondták ott nekem, hogy ők megcsinálják, de ők biztos nem eszik meg a babot. Én tudok sütni - főzni, sőt szeretem a chilis babot is. Az a baj ezzel, hogy úgy találomra nem lehet főzni, hogy hmmm, ebbe most 2 kanál sót teszek, mert ez nem így működik, ha szar lesz 15000 forintot fogunk elpocsékolni. Erős kijelentés lenne az, ha én megmondanám azoknak, akik főzni jöttek és undorodnak a babtól, hogy ha nem merik megkóstolni, akkor ne merjenek szólni, hogy ez még kell bele vagy a tudtom nélkül ne tegyenek bele semmit? Nem a dicsőséget akarom learatni, hanem 1. főzőversenyt nyerni, 2. valami ehető ételt enni, 3. nem elpocsékolni 15000 forintnyi hozzávalót.

2022. ápr. 11. 23:25
A kérdező szavazást indított:
Igen, mondjam meg nekik
Hanyagoljam
32 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Meg lehet azt úgy is kóstolni hogy bab ne kerüljön a falatba
2022. ápr. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
61%
Ahogy az első mondja. Ráadásul illat + látvány alapján pontosan lehet tudni szinte mindent az ételről. Az információk pontosítására pedig ott a szaftja.
2022. ápr. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Lehet úgy főzni. Anyukám pl. utálja a gombát, semmilyen formában nem hajlandó még megkóstolni sem, és simán megfőzi úgy, hogy isteni lesz. Én is főztem már így és finom lett.
2022. ápr. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
48%
ez úgy szokott működni hogy belerakják az alapfűszereket, aztán mindenki elkészülés után utánasózza amennyire ízlése. de alapviszonylatban egy szakácsnak meg kéne kóstolnia ha nem is szereti, csak gyors érzékszervi vizsgálattal lecsekkolni
2022. ápr. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
Most hogy mondod hármas, egyszer szalontüdőt csináltam így (állítólag nagyon finom lett), nekem az az étel az, amit csak akkor ennék meg ha egyáltalán semmi más ehető nem lenne.
2022. ápr. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%
Én azt sem nagyon szoktam megkóstolni amit magamnak főzök. Lehet azért ezt érezni.
2022. ápr. 12. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%

Miért lenne erős kijelentés?:) Nyugodtan mondd meg nekik.

Én is kóstolás nélkül főzök, de nyilván nem így kezdtem valamikor:), hanem idő és tapasztalat, -meg persze-, pár elrontott étel kellett ehhez.

2022. ápr. 12. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%
28 éve vezetem a háztartásunkat, minden nap főzök, a gyerekek születése óta sokszor többfélét is. Soha (!!) nem kóstolok meg semmit, amíg nem készül el, érzem az illatán, hogy jó-e.
2022. ápr. 12. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%
Most így belegondolva, mióta kialakultak a saját szokásaink, én se nagyon szoktam kóstolgatni az ételt. Vagyis mikor valamilyen húsos ragut csinálok, akkor amiatt, hogy eléggé megpuhult-e már a hús, de az íze miatt sose.
2022. ápr. 12. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
72%

Hidd el, aki sokat főz, kóstolás nélkül is tud. Ne aggódj ezen szerintem.

Sokszor én se kóstolom meg amit főzök. Esetleg picit alulsózom de más gond meg sosem volt.

Amúgy a részeit meg meg fogják kóstolni. Pl attol meg hogy nem eszi a chilis babot, a sima daralt hust amit ugyis elsonek kell lepiritani, meg megkostolja

2022. ápr. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!