Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan próbaltok spórolni,...

Hogyan próbaltok spórolni, hogy mindennek megy fel az ára?

Figyelt kérdés

#Étel, élelmiszer, spórolás,
2022. júl. 19. 12:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. mindig nézem az akciókat, kuponokat, saját boltos alkalmazásokat és igyekszem megválogatni, hogy mire költök.
2022. júl. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Van amiből lejjebb adtunk (pl. debreceni helyett lecsókolbászt veszek, Gyermelyi helyett saját márkás tésztát), van aminél az akciókat figyeljük (sajtok, vaj, túró), van, amiről lemondtunk (hétköznapokon sertésből főzöm a “gulyást”, sokkal kevesebb nasit veszek, magunknak szinte semmit, inkább a gyerekeknek) és van, ami akármennyibe kerül, egyszerűen KELL (friss zöldség-gyümi, liszt, élesztő, só stb.). Illetve bár a tojás is drága, de a takarmány brutális, ezért a tyúktartásról egyelőre lemondtunk. Így nagyjából ugyanott vagyunk, mint fél évvel ezelőtt, aztán majd meglátjuk a rezsit meg hogy meddig emelkednek még az árak.


A veteményes nagy segítség egyébként, eltenni is tudok csalamádét, koviubit, lekvárokat, lecsót, fagyasztóba borsót, tököt, cukkinit, padlizsánt, tavaszig van elég hagymánk vörös és lila is, és kevesebbet is kell vásárolni. Egyelőre a víz olcsóbb, mint a zöldségek, aztán majd meglátjuk, hogy hogy alakul.

2022. júl. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%
Nem veszek fölösleges hülyeségeket (édesség, alkohol, stb.). Vagy csak minimális mennyiségben.
2022. júl. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Nincs édesség, chips, kóla, e.ital. Minimálisan se. Alapdolgokat veszek csak meg és kotyvasztok belőle valamit. (Most nyáron könnyű, télen még nem tudom, mi lesz..)
2022. júl. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nézem az akciókat, ha tartós élelmiszerről van szó, és jó árban van, akkor többet is veszek belőle, amivel legalább addig elvagyok, ameddig újra akciós nem lesz. Nagy kiszerelésekben vásárolok, nem mindig, de általában jobban megéri, pl. a kóláról még nem tudtam lemondani, de mostanában a 2,5 literes kiszerelést veszem. Mindennek nézem a kg-os vagy literes árát, és az alapján döntök. Több helyen is szétnézek mielőtt vásárolok, pl. felfedeztem, hogy online (zooplus) rendelve nemhogy jobb minőségű tápot tudok a háziállataimnak venni, de még olcsóbb is, mint a boltban kapható, alacsonyabb minőségű tápok, úgyhogy mostantól az állateledelt onnan fogjuk rendelni. (nagy kiszerelésben, mert ez is úgy éri meg)
2022. júl. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig is mindenből az olcsót vagy a legolcsóbbat vettem, úgyhogy ezzel nem tudok spórolni, mert a legolcsóbb dolgok is drágultak. Ez a lehetőség tehát kilőve.

Valószínűleg a mennyiséget kell csökkentenem, úgyis aktuális a fogyókúra, úgyhogy majd mindenből megpróbálunk kicsit kevesebbet fogyasztani, ha ez lehetséges. Muszáj lesz.

Drasztikusan szeretném csökkenteni a kekszek, csokik, jégkrémek, szénsavas üdítők fogyasztását, sajnos nehéz lesz, mert igencsak rászoktunk. Az áruk majd leszoktat bennünket ezekről az egészségtelen és drága termékekről, így ezzel még jól is járunk.

A kiskert tényleg nagyon jó, igaz, most még csak kétfajta zöldséget termesztünk, de az a párszáz forintnyi vetőmag megérte, mert bőséges a termés. Esővizet gyűjtünk, azzal locsolom. Valószínűleg jövőre kicsit kibővítem a kiskertemet, nagyobb méretű lesz és többfélét próbálok termeszteni benne.

2022. júl. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Nem veszek olyan dolgokat, amik eddig olyan "extrának" számítottak pl. a húshelyettesító vegán termékek. Én nem eszem húst, nem gyakran, de volt, hogy vettem ilyet, hogy vegán virsli, hamburger, darálthús, ezek elég drágák, most ilyeneket nem veszek, eszek akkor sima zöldséget. Növényi tejből most találtam egy jó minőségű, olcsóbb márkát.

Nassolni eddig se nassoltam, így ezekből nem tudok visszább venni, azzal spórolok még, hogy kevesebbet járok el enni ide-oda, igyekszem otthon megfőzni minden napra.

2022. júl. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%

#6, Az áruk majd leszoktat bennünket ezekről az egészségtelen és drága termékekről, így ezzel még jól is járunk.


Ez így van, nálam öt kiló mínusz, mióta nem nassolok. Most pont jó a súlyom.

(És a drágulások óta nem nassolok.)

2022. júl. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én egyenlőre sehogy, ha valami nem brutálisan drága, és megkívánom, azt megveszem, nemrég lett munkám, most pont nem szeretnek ilyeneken spórolni, később nem tudom mi lesz, persze ha látom hogy ugyanaz máshol akciós, vagy olcsóbb akkor nyilván a kedvezőbb árut veszem meg.
2022. júl. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Eddig is sajátmárkás termékeket vettem és a heti akciókhoz igazodva jártam vásárolni, ennél lejjebb már nem tudom adni. Csak a mennyiségeken tudok valamennyit spórolni, de már így is olyan keveset eszem, hogy alig van energiám naphosszat ébren maradni. Az imádott édességeimről csak azért sem vagyok hajlandó lemondani, mert ennyi erővel már aszkéta szerzetesnek is állhatnék.
2022. júl. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!