Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi kerüljön még a fagyasztóba?

Mi kerüljön még a fagyasztóba?

Figyelt kérdés

A babák születése előtt a fagyasztónkat szeretném kész/félkész ételekkel feltölteni. 1-2 adagos csomagokban tervezek mindent elrakni. Kb 4-6 havi élelmet így el tudok tenni. Viszont kifogytam az ötelekből, mivel általában csak ezeket pakolom a fagyasztóba. Viszont még a fele üres. Eddig ezeket raktam el:

- Levesek: gulyásleves, zöldségleves, brokkolikrémleves, fokhagymakrémleves, sütötökkrémleves

- Főzelékek: borsó, finomfőzelék, lencse, bab,

- Félkész házi mirelit ételek: lassagne, pizza, rakott tészta, sültkrumpli, rántotthús, gordon,

- Kész ételek: főtt sonka, fasírt, bolognai, milánói, pörkölt (pulyka, gomba, szív), hagymás-gombás pulyka ragu

- Köretek: nokedli

- Desszert: palacsinta, gofri, amerikai palacsinta,

- Nyers tészták: Lángos tészta, lepény tészta,


Ha van még valami ötletetek, akkor szívesen meghallgatom, mivel mondhatni mindenevők vagyunk, bár amit lehet, azt egészségesebb verzióban főzök meg (teljeskiőrlésű vagy zabos verzióban). Még lecsót raktam el a kamrába emellett pár üveggel.



2022. aug. 15. 13:33
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Sokféle húsos ragut tudsz még. Pl kéksajtos-tejfölös. Citromos-tárkonyos-tejszínes. Spenótos fokhagymás tejszínes.

Zsírban lassú tuzon sutott karajszeletek

Sajtos gombás tojásos karajszeletek

2022. aug. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
77%
Első kisbabád fog születni? Gratulálok, jó egészséget, Égi Áldást kívánok!
2022. aug. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Ugye tudod, hogy a házi kaják jó része a 3 hónapot se fogja kibírni minőségromlás nélkül pl a krémlevesek, főzelékek
2022. aug. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Leveseket ne fagyassz le. Undoritóbleszcfelengedve egy b3habart kremleves. 10vp alwtt keszen van frissen, a fel3ngedese tovabb tart...
2022. aug. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

Gratula a babához.


Én 1-2 szeletelt kenyeret is betennék, így mindig lesz kéznél piritós.


Fahéjas csiga is fagyasztható.


Illetve leveszöldséget megpucolsz, feldarabolsz és kiporciózol.

Így fél kézzel is csak beleborítod a vízbe, és lesz egy tartalmas levesed.


Pizza alapot is lehet fagyasztani, az is elég gyors és praktikus. Lehet házi vagy bolti.


Egy-két doboz fagyi, mert ez gyors energia, amire szükséged lesz.


Fagyasztott spenót, amiből lehet főzelék vagy lehet tenni pizzára, tészta szószba, stb.


Ha van olyan csendes turmixgép, akkor smoothie alapokat is lehetne, szépen kiporciózva.

Pl őszibarack, dinnye, banán, kivi, ananász konzerv, szeder... de lehet benne zabpehely, spenót és citromfű, mogyoróvaj, kókusztej, vagy egy kis nutella is.Ezekre rátöltessz egy kis gyümölcslevet vagy tejet, esetleg teát ráborítassz, és van egy tartalmas, gyors étkezés, amihez nem kell evőeszköz, ihatod szoptatás közben fél kézzel is.

(Igen, a turmixgép hangos, de ha olyan a ház, működhet)



Plusz:

Ha eddig nem volt otthon, akkor forró vizespalackot, és jégakkukat is vennék a biztonság kedvéért.

2022. aug. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Házi kakaós es fahéjas csiga, akár kisütve akár sütés előtt fagyasztva

Vagy túrós táska, pizzás csiga, pizzás párna bármi

2022. aug. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, a jó ötleteket és a jókívánságokat. Írtam még így rengeteg dolgot a listára. Mivel csak gyors dolgokat tudok majd készíteni (pl félkész ételek vagy csak köretet kell készíteni), így minden lesz a fagyóban szerintem. Péksütit rég raktam bele már, de jó ötlet. Főleg reggeliként, mivel a férjemnek napi 5 étkezés mindig kell és mindenre mást eszik. Emiatt kezdtem el a fagyasztót is használni.


#3 és #4 Eddig is rengeteg dolgot fagyasztottam. Leveseket, krémlevesekez és főzelékeket is. Mindketten szeretjük a párommal onnan enni. Van, ami 4-6 hónapot van a fagyasztóban, mire elfogyasztjuk. Eddig nem volt még gondunk velük. Habarást mindig felengedés után csinálom, a leveseknék a zöldség még ropogós, úgy teszem el. Azt utána még kicsit (kb 15 perc) főznöm kell, de így nem esik össze a zöldség.

2022. aug. 15. 15:23
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Töltött káposzta nagyon szuper felolvasztva is, kész, megsütött pogácsa szintén!


Viszont olyan leveseket, főzelékeket, amiben tejföl is van, nem ajánlott. Ha csak kiengedés után habarod be, az más, úgy jó lesz.


Még ami eszembe jutott, az a konyhakész nyers hús. Pl. felkockázott csirkemellet baromi gyorsan meglehet sütni (akár a férjednek is), hozzá főz egy zacskó gyorsrizst, és kész az ebéd.

2022. aug. 18. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!