Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 70 főre kell főznöm gulyásleve...

70 főre kell főznöm gulyáslevest. Miből mennyi hozzávaló kell?

Figyelt kérdés
Még soha nem főztem 70 személyre és nem is nagyon szoktam általában sem. De most kb. 70 főre kell gulyást készítenem, bográcsban/üstben. Miből mennyit kell vennem kb? Hús, krumpli, zöldségek?? Léci segítsetek!
2010. szept. 26. 16:55
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Próbálj meg kombinálni!4főre kb mennyi hozzávalót teszel bele,mennyi lesz belőle,mennyi időre elég?Szerintem valahogy így.
2010. szept. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Találtam Neked egy ilyet:

[link]

Szorozz be minden hozzávalót 7-tel! Jó étvágyat és sok sikert!:-)

2010. szept. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
www.szenasijacint.hu Ő egy jó szakács, szombaton nyert bogrács versenyt. Fiatal srác, biztos segiteni fog Neked szivesen. Vedd fel vele a kapcsolatot, ha gondolod.
2010. szept. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%

Ha rám hallgatsz egyszeűbben megoldható szakács nélkül is, ha szépen egymásután megfőzöd kis adagokban, ahogyan a családnak is szoktad, aztán a végén az egészet összeöntöd egy nagy borgácsba és alágyujtasz hogy újramelegítsd!!


Szóval megfőőzöl mittomén hány lábas gulyást és a végén beleborítod mindet a bográcsba, mivel úgysem tudsz a művelethez ipari tűzhelyet szerezni sem akkora edényeket, és azért valahogy meg kell annak a húsnak főnie is.


70 főre szükséged lesz legalább 25 kiló marha lábszárra meg kb 20 kiló krumplira, a többi meg a víz fűszerek stb.


egy hentes.

2010. szept. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
Életemben nem hallottam ekkora marhaságot, mint ez az össze öntögetés. Ha egy fazék 4 literes, akkor kb 20 adag levest kéne elkésziteni. Ilyet csak az tud mondani, aki életében nem főzött. És 25 kg hús? Könyörgöm ! nem 200 emberre akar főzni a kérdező!
2010. szept. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
Hát a hentes az jól benyögte a választ!
2010. szept. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, kiknek főzöl. Egy gyerekcsoportnak nem kell túzásba vinni :))

Egyébként húsból fejenként kb. 15-20 dkg (20-ból elég tartalmas :) krumpli tisztítva(!) 12-15 dkg, zöldségek (s.répa, pet.gyök) max. 2-2 dkg , csipetke (mondjuk reszelt házi tarhonya, hogy ne bonyolítsuk) 1 dkg. Szorozd be 70-nel. Összesen kb. 35-55 liter legyen, célcsoporttól függően.:)

2010. szept. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

14 kg marhahús(én a marha nyakat ajánlom)

10 kg burgonya(hámozatlan)

5kg hagyma(hámozatlan)

3-4kg vegyes zöldség(fehér és sárga répa,zeller)

Ez fejenként kb. 6 dl tartalmas levesz fog kiadni!

2010. szept. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Sokat segítettetek!

(És van nagy edényem, nagy konyhám a főzéshez!)

2010. szept. 27. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!