Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sertés. A csülök és a sonka...

Sertés. A csülök és a sonka íze eltérő? Egyébként ezek tkp miből vannak, izomból?

Figyelt kérdés

2022. okt. 16. 00:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
6%
A sonka az izomból van, a csülök az húsból.
2022. okt. 16. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A nagy Levin ***** válasza:
78%
Igen, némileg eltérő az ízük. Mindkettő ugyanabból épül fel, izom, zsírszövet, esetleg bőr és/vagy csont.
2022. okt. 16. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Na jó, hát itt alapvető kavarások vannak , nem csak a kérdésben, de a válaszokban is.

Az izom meg a hús az ugyanaz, előbbi biológiai (orvosi) kifejezés, utóbbi meg élelmiszeripari.


De térjünk rá a kérdésre.

Ez így összehasonlíthatatlan, nem egy kategória!

A csülök, az a sertés része, natúron.

Általában csonttal, és bőrrel, egyben árulják, van natúr és füstölt változata is.

Ugyanúgy része a sertésnek, mint pl. a comb, a lapocka, a karaj, a szűzpecsenye, az oldalas, stb stb...


A sonka egy feldolgozott, tartósított, húsipari termék.

Készülhet csülökből is (nagy is finom, csülöksonka)

combból, lapockából, készülhet kis darabban, vagy egyben, készülhet szárítva, vagy füstölve, vagy ötvözve a 2 technológiát.

Kisebb darab húsokból, préselve, készülhet kötözött sonka, vagy másabb technológiával gépsonka.


Úgyhogy ez a kérdés így elég értelmetlen.

A csülök egy nyers, feldolgozatlan tőkehús, amiből különböző ételeket lehet készíteni.

A sonka (száz féle van, úgyhogy ez még egy külön kérdés, hogy a 100-ból mire gondoltál) az egy feldolgozott, étkezésre kész húsipari termék.

2022. okt. 16. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A nagy Levin ***** válasza:
69%

#3 a zavart az okozza, hogy a sonka több mindent jelent. Lehet egy feldolgozott élelmiszer, ami többféle húsból lehet, amint te is soroltad, mint pl. ez:


[link]


Valamint sonkának hívják ezt is, amin mellesleg rajta szokták hagyni a csülköt is (erre gondolhatott a kérdező is):


[link]


Ezt az utóbbit sok helyen sonkának hívják már a sózás-pácolás-füstölés előtt (tehát nyersen) is.

2022. okt. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A nagy Levin ***** válasza:
58%

Hadd jegyezzek meg itt valamit a hússal kapcsolatban.

Nem tudom, manapság mennyire használatos még ez a definíció, de nekünk 35 évvel ezelőtt így tanították:

Hús: szűkebb értelemben egy állat vázizomzata, tágabb értelemben minden emberi fogyasztásra alkalmas része.

2022. okt. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

#3!


Pont ezért akartam ezt tisztázni, hogy érthető legyen.


"Lehet egy feldolgozott élelmiszer, ami többféle húsból lehet, amint te is soroltad,"


Írtad, majd ezek után belinkeltél 2 feldolgozott élelmiszert, hiszen mindkét képen sonka látható, csak ahogy említettem is, ebből nagyon sokféle van, a gépsonkától a szárított Serranoig, sokminden ide tartozik.


Egy közös van bennük, mind feldolgozott élelmiszer!


"Ezt az utóbbit sok helyen sonkának hívják már a sózás-pácolás-füstölés előtt (tehát nyersen) is"


Nagyon helytelenül, nyersen ez még fényévekre van a sonkától!

Maximum sonkának valónak lehet nevezni!

Kb. mint ha a főtt belsőséget, meg nyesedéket, meg rizst, hurkának hívnánk.

2022. okt. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
43%
Bocs, 4-esnek szántam.
2022. okt. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A nagy Levin ***** válasza:
45%
#6 én a szakmámból kifolyólag tudok különbséget tenni a dolgok között, azért írtam, amit írtam, mert a kérdező viszont minden bizonnyal nem szakmabeli.
2022. okt. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%
#8, mint ahogy én is szakmámból kifolyólag tudok különbséget tenni, ezért írtam, amit írtam, hogy tisztázzuk a félreértéseket, meg téves elnevezéseket.
2022. okt. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2022. okt. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!