Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kezdem elveszíteni a fonalat...

Kezdem elveszíteni a fonalat az új árak miatt, mik most a legolcsóbb, otthon elkészíthető ételek egy család számára?

Figyelt kérdés
Segítenétek összeszedni pár dolgot? Bármi ami eszembejut, tök drága. Kivéve mondjuk a lencsefőzelék. Pár ötletet adnátok?
2022. okt. 21. 13:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%

Most a Pennyben le van árazva a káposzta. Káposztás tészta most nem drága.

Rizs sem veri az eget.

Szintén Penny: Panírozott csirkecomb filé 700 grammos.

2022. okt. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%

Ami akciós.

Pl krumpli helyett mi már csak sütőtököt veszúnk. Krumpli 469, sutotok 249.

Szinten lehet meg tesztakat, gabonákat venni alapul

Illetve a száraz hüvelyesek, pl bab, csicseriborsó, lencse. Ezeket ugye egy ejszakat aztatni kell, utana fozni. Nagy adag lesz ahhoz kepest hogy mennyi a kilos ara

2022. okt. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Igen, arra már rájöttem hogy pl. babból nem szabad konzervet venni, hanem a szárazat és beáztatni.


De már a tészta is kezd nagyon drága lenni, lehet csinálok házit mostmár a hétvégén..


A tejfölös, tejtermékes, kolbászos, szalonnás kaják is az égben vannak.


Nem halunk éhen, de ennyit már egyszerűen utálok ételre költeni.

2022. okt. 21. 13:44
 4/19 anonim ***** válasza:
91%

#3

Én ahol csak lehet a tésztákat nokedlivel helyettesítem.

Gyakorlatilag ugyanazt tartalmazza (liszt, tojás, só, víz) csak a külleme más.

Először furán nézegette a család a bolognai nokedlit, de végül hatalmas sikere volt. 1 kg lisztet 149 Ft-ért veszek, fél kiló makaróni meg 5-900Ft, attól függően hol veszed.

2022. okt. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
100%
Miért lett törölve, a jó válaszom???
2022. okt. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
#5 nem tudom mi volt a válaszod, de írd meg ujra, hátha véletlen törölték
2022. okt. 21. 14:19
 7/19 A kérdező kommentje:
igen, a nokedli is nagyon jó ötlet!
2022. okt. 21. 14:19
 8/19 anonim ***** válasza:
96%

Csirke farhátat vegyél, nagyon finom leveseket lehet belőle csinálni (utána egy palacsinta, császármorzsa, rizskoch tökéletes és OLCSÓ menü) és megtöltve-sütve is isteni.

Ha szeretitek a gombát (pörkölt, rántva, töltve, krémleves) még mindig viszonylag megfizethető.

Fasírtot csinálhatsz lencséből is, egy krumplifőzelékkel, vagy ecetes-hagymás krumplisalátával tökéletes.

Kelkáposzta főzelék, (nekem a kedvencem:) egy kis darált húsból készült pörkölttel a tetején (Lidl-ben a sertés 0,5 kg 800Ft, zsírtartalomtól függően)

Paradicsomos húsgombóc: paradicsompürét akcióban veszem 100Ft/db, de egyébként sem megfizethetetlen, a darált húst már írtam.

Krumplikása, paprikás pirított hagymával a tetején, kis savanyúságés szuper!

[link]

Régi a cikk, ezért a 200 Ft már nem aktuális, de legyen 6-800 Ft, akkor is mai áron fillérek.

2022. okt. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
95%

...vagy a fagyasztott zöldborsó, aminek kg-ja 6-700 Ft- attól függ hol veszed - jó főzeléknek egy sült virslivel, tükörtojással, vagy zöldborsó pörköltnek nokedlivel/rizzsel.

Esetleg egy jó fűszeres (fokhagyma, bors) sárgaborsó főzelék, sült szalonna "kakastaréjjal"?

2022. okt. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
86%

Vegyél valamilyen olcsó zöldséget és higítsd vele az ételt.

Pl ha bolgonait csinsz, reszelj bele zellert, répát és sokkal több lesz, kevesebb pénzből

Barmilyen káposzta is tökéletes. Párszaz forint kilója. Keverd tésztához vagy tedd levesbe

2022. okt. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!