Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért cukrozott az összes...

Miért cukrozott az összes bolti lecsó?

Figyelt kérdés
Alapból a lecsóba ugye nem teszünk cukrot. Akkor a boltiba mi a tök el raknak? Csak tönkre teszi a kajákat... Lehet olyat kapni amiben nincs?

2022. dec. 8. 18:42
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Én például minden uveges lecsóba teszek kevés cukrot, különben nekünk ehetetlenul maró a paradicsom savanykás íze.
2022. dec. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én sosem tettem, és másról sem tudok. De ezek a boltiak nagyon cukrosak.
2022. dec. 8. 18:59
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

A legtöbb ember tesz kis cukrot a lecsóba - még nyáron, frissen is -, hogy a paradicsom savasságát csökkentse. Az eltettbe meg még inkább szokás, mert az még savasabb lesz a tárolás során.


Ha neked nem megfelelö a bolti, nem nagy ügy otthon eltenni, akkor olyan, amilyet te szeretsz.

2022. dec. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

"A legtöbb ember tesz kis cukrot a lecsóba..."


Nem, a legtöbb ember nem tesz cukrot a lecsóba, de vannak akik tesznek cukrot a lecsóba.

Én nem teszek.

Kérdező!

Ha kész lecsót veszel, nézd meg a benne levő anyagokat és azok mennyiségét!

2022. dec. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%
Feltételezem, hogy a jobb tartósítás miatt, mert valakik szerint fúj tartósítószer.
2022. dec. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egy pici lakásban lakom, nem igazán főzök be semmit egy ideje. Viszont most nagyon drága a paprika meg a paradicsom, és borzalmas rossz is. Ezért vettem egy lecsót főzéshez. Időről időre elkövetem ezt a hibát, aztán mindig megbánom.... Teljesen mindegy nézem e a címkét, mindegyik agyon van cukrozva. Rendesen édesek.
2022. dec. 8. 19:49
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

Én konkrétan hányingert kaptam a nászasszonyom cukros lecsójától, mert nem voltam erre az ízre felkészülve. Ráadásul a férjem is lepasszolta hozzám az ő adagját valamilyen hazugsággal. Én meg udvariasságból próbáltam enni belőle, de amikor éreztem, hogy fordul vissza a kaja, feladtam.

Mondjuk mentségére legyen mondva, hogy a nászasszony életében nem főzött semmit, mert az anyja csinálta helyette, míg élt. Ezt a "lecsó" receptet nem tudom honnan szedte...

2022. dec. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%

Talán azok tesznek cukrot a lecsóba, akiknek sok paradicsom benne.

Én kevés paradicsomot teszek bele (1 kg paprika, 2 nagyobb paradicsom) így evidens, hogy nem cukrozom a hagymát meg a paprikát.

2022. dec. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
48%

Mert némelyek cukros szrokat szeretnek és mindent szétcukroznak és úgy még kevésbé okés hőkezeléssel és tartósítószerek nélkül is tovább oké


Meg gyakran savanyú szr paradicsomból vannak és tesznek hozzá így némi balance-t.


Legnagyobb poén, kik úgy rettegnek utóbbiaktól, hogy közben mindent szétsóznak-cukroznak a legelképesztőbb dolgokat is

2022. dec. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!