Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mindegyik bacon szalonna...

Mindegyik bacon szalonna túlságosan sós? Ha nem, melyek azok, amelyek nem annyira sósak? Egyet kipróbáltunk múlt héten és nem tudtam megenni, olyan tömény sós volt. Van olyan, amelyben egyáltalán nincs só?

Figyelt kérdés

Pár falatot ettem, de mintha csak só lett volna...


Aki nagyon hozzá van szokva az elsózott kajákhoz, inkább most ne írjon, csak olyanok, akiknek rendben van az ízérzékelése.


Köszi!



2022. dec. 21. 13:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
nézd meg a hátulján a tápértéktábláztaban mennyi só van száz grammjában
2022. dec. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

De most nem vagyok a boltban, azért kérdezem, mert úgy gondoltam, hogy esetleg sokan tudják itt fejből, biztosan sokan esznek ilyesmit.

Nekem pedig nincs ebben tapasztalatom.

2022. dec. 21. 14:10
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

Mivel úgy készül, hogy a húst BESÓZZÁK, utána füstölik, ezért egyértelmüen sós ízü.

Ha sómenteset akarsz, az nem bacon, hanem börös hasalja, nyers hús.

2022. dec. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Így már értem. Köszi.
2022. dec. 21. 15:21
 5/13 A kérdező kommentje:
Tehát akkor sómentes bacon sincs és sómentes szalonna sem?
2022. dec. 21. 15:21
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A szalonnákat úgy készítik, hogy sóban érlelik.

A szükséges sómennyiséget magá szívja, nem a külső rétege sós.

Az érlelés után még pácolhatják, füstölhetik is.

A sótlan, friss szalonna alap a "zsírnak való", nyersen élvezhetetlen, vagy sózással szalonna készülhet belőle, vagy, amire a neve is utal, kisütik belőle a zsírt, és az lesz a tepertő, töpörtyű.

A bacon "angol szalonna", azt is sóban érlelik, és pácolják is, azért húsos, mert a sertés hasa alján lévő részből készül.

2022. dec. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.


Múlt héten ettem ilyet, azelőtt pedig évtizedekkel ezelőtt.


Nem ilyen ízre emlékeztem. Nem rémlik, hogy ilyen extrém sós lett volna.


Az volt a neve (vagy a gyártó?), hogy Környne. Azt ismerted?

2022. dec. 21. 15:39
 8/13 A kérdező kommentje:
Kerestem képet a termékről, de nem találtam.
2022. dec. 21. 15:56
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem eszek nagyon sósan és pl a Lidl Pikok szeletelt bacon ízlik. Persze az sem sótlan, de nem érzem túl sósnak. Vannak olyanok, amik sósabbak a kelleténél. Egyszer meg pont a Lidlben egy halloumi grillsajttal jártam úgy, hogy ehetetlenül sós volt. Szóval szerintem termék és persze ízlésfüggő a dolog, de nincs mindegyik elsózva szerintem. Érdemes kísérletezni vele, rengeteg fajta van.
2022. dec. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagyon jó, hogy ezt megírtad. Köszönöm!
2022. dec. 21. 16:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!