Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen jó csoki-és tejmentes...

Milyen jó csoki-és tejmentes (növényi/állati) sütik vannak?

Figyelt kérdés
Csak akkor linkeljetek, ha próbáltátok már, és jó lett

2023. jan. 11. 13:19
 1/7 anonim ***** válasza:
32%

Többféle tejmentes és növényi alapú sütemény létezik. Például:


Szójababtej, mandula tej, kókusztej, rizstej alapú sütemények

Csokoládés sütemények, melyekben a tejcsokit helyettesítik tejmentes csokoládéval

Magvakból és diófélékből készült sütemények, mint a diós- vagy mogyoróvajas keksz

Gluténmentes, lisztmentes sütemények, mint a kókuszlisztes vagy mandulalisztes sütemények

Vegán sütemények, melyekben az összes állati eredetű termék helyettesítve növényi alapú termékekkel


A receptek sokasága számos lehetőséget kínál, hogy kipróbálhassa, melyik a kedvence.

2023. jan. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

" tejmentes (növényi/állati)" ezt úgy értettem, hogy jó lenne ha semmilyen tej nem lenne benne

Csokimentes meg azért kell, mert nem eszik csokit akinek csinálnám.

2023. jan. 11. 14:14
 3/7 anonim ***** válasza:

Krémes sütire gondoltál, vagy milyenre? Mert nekem most így hirtelen egy jutott csak az eszembe, a kókuszcsók, viszont az ugye nem krémes, meg aztán eléggé villámsüti. Viszont itt van a recept, én ez alapján csináltam már. [link]

Egyszerű, de finom.

2023. jan. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Gyümölcsös kevert olajos piskóták.



Pl.:


5 nagyobb tojás (vagy 6 kicsi)


30 dkg liszt


20 dkg kristálycukor


1 dl víz


1 dl olaj


csipet só


Fél zacskó sütőpor


Ezt az egészet egyszerre alaposan kikevered, kivajazott-lisztezett tepsibe öntöd és nagyon gazdagon megszórod valamilyen kimagozott, lecsepegtetett befőttel. Nekem egy tepsihez 2 üveg házi befőtt kell. Azért házi, mert az dúsabban van rakva, nem csupa lé.

(Semmi gyümölcslisztezés, nem süllyed le!)


Előmelegített sütőbe tolod, közepes lángra és 30 percig nem is nézegeted. Utána tűpróbával ellenőrzöd, hogy nem ragad e a közepe. Nekem 40-45 perc alatt sül meg, de attól függ milyen vastag a tészta, lehet, hogy neked a 30-35 perc is elég lesz. A tetejét még melegen vaníliás cukorral megszórod.

(Ha magadnak sütöd és turbózni akarod, 1 tábla tejcsokit is apróra vághatsz és közé szórod. Azért tejcsokit, mert az étcsoki kemény marad.)


Esküszöm, hogy összerakni kevesebb idő, mint ezt leírni.


Előnye, hogy nem szárad ki az olaj miatt, nyugodtan egy-két nappal előtte is megsütheted, csak ne vágd fel előre.


Milliószor megsütve és kifogástalan!

2023. jan. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#3 valami kekszre van piskótára, ami magában is jó (pl mint a brownie)

De majd kipróbálom amit linkeltél

#4 köszönöm :)

2023. jan. 11. 17:07
 6/7 anonim válasza:
Banánkenyér, brownie banánból.
2023. jan. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Kisebb tepsihez


Paradicsomos pite


4 tojás

15 ek. cukor

7 ek. étolaj

15 ek.kifőtt paradicsomlé

1 sütőpor

1 vaníliás cukor

15 ek. liszt

1 mokkáskanál őrölt fahéj.


Ezeket összekeverni 180-200 °C-on tű probaig. Mi nagy tepsihez


6 tojás 23 ek. cukor, liszt paradicsom 10 ek. étolaj 2 mk. Címet másfél sütőpor másfél vaníliás cukor. Ja és a tetejét Meg szórjuk porcukorral. Mindig a legnagyobb tea szűrővel szitáljuk rá az őrölt fehér cukrot kavedaralon darálom.

2023. jan. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!