Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sütés problémák, szerintetek?

Sütés problémák, szerintetek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tudnátok tanácsot adni, egy olyan problémám lenne, hogy a sütőben, ha pl. kalácsot, kiflit, batyut, pogácsát stb-t sütök, akkor mindig kőkemény lesz az alja, így kárbamegy egy csomó alapanyag, mert mindig le kell vágnom és a teteje meg épphogy jó, gázsütő. Tudnátok esetleg segíteni mivel javíthatnék ezen?
2023. márc. 1. 19:18
 1/9 anonim ***** válasza:
22%

Régen nálunk is volt ilyen probléma. De akkoriban nem nagyon sutottem, most elektromos van, és meg sose sikerült oda égetni.


Szóval így első körben talán az jutott eszembe, hogy kicsit levenni a hofokot, de hosszabban sütni, illetve egy kis vajat ala tenni. Így talán több idő, mire az is feloldódik és nem a forró közeg éri gyorsabban, plusz lehet puhább is lesz az alja. Lehet butaság, sosem próbáltam, de anno is ez fordult meg a fejemben megoldásként .

2023. márc. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Be van téve alá a hőelosztó lemez? Olyan mint egy tepsi, csak furán széles a pereme.
2023. márc. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
8%
Vegyél elektromos sütőt.
2023. márc. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

#2


Gondolom, azt használja tepsinek.

2023. márc. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A tepsi alá tegyél még valamit, ha más nincs, a rácsot tekerd be alufóliával több rétegben, így alulról nem melegszik annyira. Meg a sütöbe alul tegyél egy tálban forró vizet, gözben nem szárad ki.
2023. márc. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

" a rácsot tekerd be alufóliával több rétegben, így alulról nem melegszik annyira."


Nekünk sajnos régebbi a sütő és ez a megoldás arra, hogy ne égjen meg semminek az alja az idő alatt még megsül a teteje.

2023. márc. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő válaszokat! Mindenféleképpen kipróbálom!
2023. márc. 1. 21:31
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A nejem is a hőterelőt használta tepsinek. Betettem alulra pár samot téglát és jó lett.
2023. márc. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 robetko ***** válasza:
71%
Forditsd fejre a tepsit amikor félig megsült a kalács! Na jó vicceltem! Amit a 8-as írt az is jó én tetőcserepet raktam alulra.
2023. ápr. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!