Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Házi gyros ízesítése ezzel is...

Házi gyros ízesítése ezzel is jól működne?

Figyelt kérdés

eddig is csak ilyen fűszerkeverékes megoldást használtunk, de elfogyott a gyros, ez van leg"hasonlóbb" itthon [link]


étkezési só (52%), fokhagymapor, kristálycukor, feketebors őrölt, fűszerpaprika őrlemény, koriander mag őrölt, mustármag őrölt, majoranna őrölt, kakukkfű őrölt, fűszerkömény őrölt, gyömbér őrölt, füst aroma 2%.


ha csak ilyenben lenne pácolva az apróra vágott hús gyrostálhoz, ronthat a végeredményen?


2023. aug. 10. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Igazi gyros íze nem lesz, de ettől még finom lesz a végeredmény. Viszont ha már bukod az eredeti ízvilágot, én javasolnék egy kis szójaszószt is, nagyon megdobja a csirkét.
2023. aug. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen adja azt a gyros ízt, de jó lesz. Annyi gyros, ahány ház...
2023. aug. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
35%
pfuhh ezt a kérdést
2023. aug. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
persze, szójaszószt :) nem kényszerkínai kell. sosem értettem a direkt trollkodásnak mi értelme még itt kategórián belül is.
2023. aug. 10. 20:51
 5/6 anonim ***** válasza:
83%
Jó lesz így is pici oregánót még fahéjat még tennék bele.Szójaszószt ne.
2023. aug. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez brutál sok só, de igazából a kristálycukornál hagytam abba az olvasást.


Én kikísérleteztem egy sajátot, ami nagyon bejövős - nemcsak nekem, hanem ismerősöknek is.


Adj neki egy esélyt!


Leírom, hogy készítem. :)


2 db csirkemell filéhez a fűszer keverék:

- 2 tk oregánó (szárított)

- 2 tk kakukkfű (szárított)

- ⁠2 tk majoranna (szárított)

- ⁠2 tk őrölt paprika (édes, de csinálhatod fele-fele csípős édesből is)

- ⁠1 tk őrölt koriander

- ⁠1 tk őrölt római kömény

- ⁠1 tk őrölt fekete bors

- ⁠1 tk só

- ⁠késhegynyi fahéj

- ⁠chilipehely (opcionális)


A pácba aztán zúzok 2 db friss fokhagymagerezdet, és rakok bele egy kis csokor apróra vágott friss petrezselymet is. Utána mehet bele a fűszerkeverék meg az olívaolaj. Összeforgatom vele a csirkemell csíkokat, 4-5 órát hagyom a hűtőben állni, aztán kisütöm, és töltöm vele, és a zöldségekkel, meg a szószokkal a pitát, tortillát, mikor melyikhez kedvem van. :)

máj. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!