Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Olcsó ételek VS Lazac?

Olcsó ételek VS Lazac?

Figyelt kérdés

Magyarországon ennyi szegény ember van akinek nem jut elegendő étel,és tényleg ennyire szélsőséges a helyzet?



En Ausztriában elek, egyedül nevelem a 4 éves kisfiamat. Heti 1-2x eszünk valahol ( pizza , MC Donalds) de amúgy minden nap főzök.

Nekünk kb 600 Euró szükséges havonta , ebben benne van a tisztító szer,sampon is. Ez kb 240 ezer forint .

Nemrég olvasgatok ezen az oldalon, ebben a kategóriában és 2 nagyon szélsőséges dolgot látok .


- vannak akik olcsó recepteket keresnek és azon gondolkodnak hogy hogy tartsák fennt magukat hónap végéig

- és vannak a " én csak tönköly lisztes párolt sushit eszek , édesburgonyaval ,szuzerme meg soya szósz


Remélem értitek mire gondolok.

Tehát azok akik csak bio ilyen -olyan ételeket esznek havi 4-500 ezer, és vannak azok akik krumplis tésztan élnek. Ez mennyire szomorú?


2023. okt. 8. 16:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Nyilván vannak szegényebb és jobb módú caládok.Az itthoni életszínvonalon lehet szomorkodni bármely oldalhoz tartozol.
2023. okt. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Kitana. ***** válasza:
93%

Én a második vagyok, de rohadtul nem költök 100K-t se kajára egy hónapban, max a felét. Szimplán tudok mértékkel enni, akkor, amikor éhes vagyok, igyekszem mindent felhasználni, amit megveszek, kevés dolgot kidobni, ritkán van igényem nasira, üdítőre, ilyesmi. Más meg ugyan krumplis tésztát ebédel, de kell mellé a süti, csoki, szörp, mittomén. Érted a problémát?

De igen, nyilván vannak éhező emberek is, és rohadt drága a kaja az elmúlt évekhez képest, de sokan szimplán szarul kezelik ezt a témát, meg a pénzt úgy általában.

2023. okt. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vannak valóban szegény családok vagy nyugdíjasok akik tényleg küszködnek a napi bevásárlással. Viszont emiatt nem gondolom hogy kizárólag igénytelen ételeket kell enniük pl krumplistészta. És azért a nagy átlag megengedhetne magának jobb és változatosabb ételeket is. A gond a fejekben van szerintem, mert nem tudnak alapból rendesen gazdálkodni a pénzzel, másrészt nem ismernek "modern" ételeket mint mondjuk a quinoa vagy lazac és el is zárkóznak a megismeréstől.

Mi ketten vagyunk, 150 ezernél nem költünk többet élelmiszer/háztartásra. Nem a legolcsóbbakat vesszük, változatosan étkezünk. Ezen kívül vegetáriánusok vagyunk és én még gluténérzékeny is, ami elég drága mulatságnak számít ha 5000 Ft a bolti kenyér kilója számomra.

Mai nap reggelire zabkását ettem chia maggal és banánnal. Ebédre kókuszkrémes sütőtök leves, vega bolognai és almás pite volt.

Az ételek nagy részét itthon készítjük, nyilván készen venni vagy étteremben sushit és szűzérmét enni mindig drágább lesz, a vega+gm kaják is állati drágák készen véve. De simán belefér a büdzsémbe szinte bármi alapanyagot megvenni amit megkívánok, amellett hogy ahogy írtam a gluténmentes termékek 3x annyiba kerülnek mint a sima lisztesek.

Azzal a résszel teljesen egyet értek hogy egy más európai országban élő család büdzséjéhez képest nagyon keveset költ az átlag magyar, annak ellenére hogy az élelmiszerek kb ugyanannyiba kerülnek (van ami nálunk drágább).

Éltem külföldön, nem okozott nehézséget 600 eurót vagy többet elverni kajákra a közel 2000€ havi fizuból. Viszont annak nagy része nem otthoni étkezésre ment el mert egy heti bevásárlásunk mondjuk 60€ volt, de ha rendeltünk kaját akkor 1 étkezésre is simán elment 50€.

2023. okt. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

3, ugyanez a helyzet . Mondjuk a heti bevásárlás alsó hangon 120-150 euró , de ha kell főzök egy findom ebédet 10 euróból. Ha elmegyünk enni a kisfiammal , minimum 30 Euro .

Megpróbálok egészséges ételeket készíteni de sokszor a havi 600 euró is kevés kajara

2023. okt. 8. 18:43
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokan azért olcsó ételeket keresnek, mert feleslegesen sokat esznek, vagy vesznek. Tehát tudna annyi lazacot enni, amennyire a szervezetének szüksége van, de pl egy szelet lazac árán, vesz egy zacskó chipset, félkész ételeket, ilyesmit és feleslegesen megeszi, vagy eldobja. Vagy olyan is van, aki cigarettára költ egy csomó pénzt, ételre kevesebb marad.
2023. okt. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Sokan pazarolják a pénzt annak ellenére hogy nincs nekik sok. Rossz minőségű, nem laktatós, nem egészséges ételeket vesznek. Pl chipset, édességet, üdítőket, alkoholt stb. Ráadásul ha a gyomruk ahhoz van szokva hogy fejenként fél kg krumplival és kenyérrel tömik meg, akkor sajnos egy sült hal és rizs+zöldség nem fogja annyira laktatni. Beltartalmilag hiába értékesebb. Én viszonylag kis adagokat eszem, ezzel is teljesen jól lakom pedig 178/72 alkattal se kicsi se sovány nem vagyok. Így kevesebb pénzből is változatosabb ételeket tudok venni és készíteni. Nem zárkózom el az új ízektől. Sokan félnek megvenni szokatlanabb alapanyagokat mert nem tudják hogyan kell elkészíteni. Kétfős háztartásunkban az élelmiszerre kb 120-150 ezret költünk maximum.
2023. okt. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
18%
Nincs ebben semmi szomorú.
2023. okt. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy ananoním oldal, szóval abszúte nem látod a kérdések kontextusát.



Az itt válaszolók egy része külföldön él, és ezért ez se mindegy.


Ha pl a lazacot hoztad fel, itt Angliában a tenger mellett a lazac sokszor olcsóbb opció.

Pl a szecskázott lazacfilé a Lidlben 2 font/csomag alatt van, és pl egy sushiba beletöltve (ami ugye nagyrészt rizs) olcsóbb, mint megvenni a csirkét 4-5 fontért, amivel aztán kezdeni kell valamit.


Ha magyaros ételt fõzök, az szinte biztos pénztátcába nyúlósabb, mert pl fejes savanyú káposztáért ki kell bumlizni a román boltba, szóval drágább, mint pizzát rendelni.


De mivel közel vagyok a tengerhez, ha kisétálok a tengerparti hajókiemelõhöz, ott a hetven plusszos, gumicsizmás bácsitól kapok 3-5 darab friss osztrigát meg sültkrumplit kb annyiból amennyi a mekis menü lenne. És még meg is mutatja melyik ketrecpóznáról szedték a mai adagot. Ez nem egy puccos gurmand dolog, ropog a talpad alatt a pikkely meg olyan arcok vannak mint otthon a nagybani piacon.



Kinn falun a friss házi tej más világ, mint a belvárosban. Árban is, klientúrában is.


Meg azt se felejsd el, hogy nem tudhatod, hogy amit kérdez, az egy hétköznapi vagy egy ünnepi ebéd-e.

2023. okt. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%

Mi is Becsben elunk. En itt vegeztem 6 eve az egyetemet a parom eleve osztrak es van 1 kislanyunk.

Havonta jarunk anyukamekhoz Pestre.

En azt latom hogy több a panaszkodo mint a szegeny ember akinek tenyleg panaszkodnia kellene.


Igen, tudom, függ attol is az ember milyen körökben mozog, a sajat "bubble"-odban . Anyum magan orvos es meg dolgozik, apam is. Igy persze mas az ha Budan laknak egy jo környeken mint a Keletinel nezni az embereket.

Amit en latok hogy tele van a Budagyöngye es a Mammut. A bio boltokban vasarol mindenki.


Igen tuti van csalad ahol meg kell gondlni mindenki ehet e gyümölcsöt vagy csak a legkisebbek de szerintem ez inkabb nem jellemzö.


Amin en viszont, igen, meglepodtem hogy kezdek ugyanannyit ott hagyni a boltokban Pesten mint Bescben. Regebben sporolos nyaralas volt...hat mostmar nem

2023. okt. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Lazacot pont csóró egyetemistaként ettem inkább, megvettem a tescoban a tengeri halaprólékból egy lazacgerincet, abból csináltam kapros-tejszínes finn lazaclevest, lazacbisque-t, lazacos szendvicskrémet, lazacos tagliatellét, ez sima szélesmetélt, egy tojásból meg kb két marék liszttel csináltam. Minimálbért kaptam a diákmelómra, a "jóindulatú" kb dupla fizetéssel árstopos farhátlevesen meg paprikás krumplin nyammogó dauerboszorkáktól megkaptam, hogy biztos kitart valami gazdag pasi, aztán csak hápogtak, amikor kiderült, hogy a fancy kajáim feleannyiból kihozhatóak, mint az ilyen farhátleves vagy krumplis tészta. Vannak persze mélyszegények is, de azok nem írnak ide, ahol van az embernek jövedelme, áram, net, számítógép az marhára nem mélyszegény, csak nincs igénye a minöségi kajára, nem is akar új recepteket kipróbálni, "olcsó" étel alatt azt a kb 10-15 ételt nyomatja, amit otthon látott, de valójában nem is olcsók, pl párizsi, meg felesleges vackokra pl szörp, bolti tészta, nasi arra azért költ, meg eleve nem képes beosztani a pénzt. Már én sem Magyarországon élek amúgy, itt pláne olcsóbban kijövök.
2023. okt. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!