Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szoktátok vegyíteni a lóbabot...

Szoktátok vegyíteni a lóbabot vörös-, és tarkababbal?

Figyelt kérdés
Milyen az íze a lóbabnak? Régen készítettem. Jól emlékszem, hogy egy kicsit ecetes?

2023. nov. 1. 10:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A vörös és a tarkababot szoktam vegyíteni de csak akkor ha rendesen megpuhultak, mert egybe főzve előfordulhat hogy az egyik fajta előbb lesz puhább mint a másik és akkor mire a másik fajta megpuhul, addigra az ami korábban megpuhult túl főhet addigra simán. De sokszor ugyan annál a fajtánál ha más gyártótól származik mondjuk egyik öregebb például elég ha csak pár héttel már lehetnek különbségek hogy az egyik előbb puhul meg mint a másik.


Egyébként ha mind rendesen megvan főzve akkor keverni már könnyebb akármit is csinálsz vele, csak azért ízben lesznek különbségek. A lóbabot annyira nem ismerem viszont ha az ízek összeérnek akkor jobb íze lesz az egész kajának amit készítesz csak a fűszerezésre kell odafigyelni, inkább kevesebbet adj hozzá, sűrűn kell kóstolni és utólag még lehet variálni.

2023. nov. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első is írta, a különböző babok vegyítésének hátránya, az esetlegesen eltérő főzési idő.

Nem tudom mire gondolsz az ecetes ízzel, vannak olyan bab ételek, amelyeket ecettel savanyítanak, nem lehet,. hogy olyat ettél?

2023. nov. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyeltalán nincs a lóbabnak ecetes íze.

Jobb ha külön főzöd mindet és a végén összeöntöd.

2023. nov. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm szépen a válaszokat!


Szerintem nem volt ecetem éppen akkor, amikor a lóbabot készítettem és ettem – legalábbis így emlékszem vissza, hogy ezért volt furcsa –, de ki tudja, nem 100%-os a memóriám.

2023. nov. 3. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!