Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Manapság a vöröshagyma nem...

Manapság a vöröshagyma nem fontos élelmiszer ? (visszaesett a fogyasztás persze ,de leakciózva is rám rohad)

Figyelt kérdés
Őstermelő vagyok. Leakciózva adok 15 kg vöröshagymát zsákba 2500 ft ért ,de így sem viszik . Visszaesett rendesen a fogyasztás persze ez is ok lehet ,de elgondolkoztam,hogy manapság már nem alapélelmiszer a hagyma ? Semmi értelme vele foglalkozni mikor nem fogyasztanak az emberek ? Látnak interneten az emberek engem . Nem láthatatlanba akarom értékesíteni. Így sem fogy . Nem alapélelmiszer a hagyma ? Meglehet nélküle lenni az életben ?

dec. 31. 09:15
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
Egyébként olcsóbban is adok aki nem 1 zsákot visz. Totál visszaesett ebben az évben az értékesítés. Ilyen szar évem nem volt még sem a rokonságomnak anyagilag.
dec. 31. 09:17
 2/33 anonim ***** válasza:
97%

Az emberek jö része lakásban él, a 15 kilót nem tudja hová tenni, egy, esetleg két kilót még vesz egyszerre, többet nem.

Másrészt az emberek nem úgy élnek, mint 100 éve, a legtöbb amunkahelyen, a gyerekek az iskolában esznek hét közben, értelemszerüen kevesebbet föznek és akkor sem feltétlen a "magyaros" - zsíros, hagymás, paprikás ételeket.

dec. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Aki kéri 2 kg -5 kg -10 kg-be is mérem . Ez csak egy példa volt. Így sem megy a dolog.
dec. 31. 09:18
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk alap élelmiszer, de nincs hol tárolni a nagy mennyiségeket. Bent a lakásban hamar megrohad vagy kihajt, ha sokáig tarolom. Pár darabot szoktunk venni egyszerre, nagyon max 2 kilós hálósat.
dec. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
65%
De, alapélelmiszer, csak először be kell fizetni a havirészletet az iPhone 15 Max Pro+-ra, utána meg már nem marad pénz vöröshagymára.
dec. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
71%
Én idén rájöttem, hogy puffadok a hagymától, így elhagytam a saját háztartásomból. Egész évben vettem kb 2x fél kilót, amikor a családnak csináltam egy adag pörköltet, abból azért mégsem merem kihagyni. A többi étel meglepően ugyanolyan nélküle is.
dec. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
66%
Mi is betegek vagyunk tőle, úgyhogy egyáltalán nem veszek.
dec. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Én saját szükségletre termelek, a párom szeret minden hagymás ételt (hagymás krumplisaláta, nyers hagyma sózva stb)a lecsót is úgy szereti, ha rengeteg hagyma van benne. De én már nem nagyon főzök pörkölteket és egyéb hagymás alapú ételeket, mert egyszerűen meguntam, hogy mindennek egyforma íze van.Szóval a saját tapasztalatom az, hogy valóban kevesebb hagymát használok, mint régebben. Majdnem minden nap főzök. De az egyik válaszolónak igaza van, az emberek kevesebbet főznek otthon, amióta van ez a házhozszállítás, már nem cask pizzát rendelnek, hanem bármit, és az lehetőleg legyen olyan, amit macerás otthon elkészíteni, vagy egyszerúen csak nincs kedve/ideje-de van pénze egy adag ételre annyit kifizetni, amennyiből egy családnak komplett vacsorát tudna előállítani.
dec. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
72%

Nem hiszem, hogy a fogyasztás esett volna vissza drasztikusan, inkább a vásárlási szokások változtak meg, mentek el nem jó irányba.

Legalább is, én azt figyeltem meg, hogy sokan a zöldséget, gyümölcsöt is a bevásárlóközpontokban veszik meg, "ott egy helyen van minden", kevesebben járnak már piacokra, és a multik képesek qlá menni esetenként a termelői áraknak is.

A vásárlók zöménél meg az ár az első, a második, hogy nem kell másik üzletbe, piacra is menni.

A hagyma ráadásul a multiknál sem érzékelhetően rossz minőség, a vásárlók többségét nem érdekli, honnan származik, vegyszerekkel kezelt-e, stb.

Nem kell még a piacra is elmenni a zöldségekért, az a lényeg.

Kivételek vannak, de azt látom, hogy a piacra járók valóban kevesebben lettek, a multikba járók nem.

dec. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Én is, mint #9-es, áruházakban szeretek vásarolni, mint pl. a Penny vagy a Spar stb.

Ahol mindent meg lehet venni egy bevásárlással.

Boltoknak eladni nem érné meg?

Mekkora mennyiséget szoktál termelni?

dec. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!