Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy lehetséges tortát burkoln...

Hogy lehetséges tortát burkolni kevesebb vajkrémmel?

Figyelt kérdés
Sokszor hallottam már azt, hogy ne legyen annyira vajas vagy kevesebb vajkrémmel legyen egy adott torta. Ezt hogy lehet kivitelezni? Nyilván az ilyen marcipán, fondant nem játszik. Nem vagyok cukrász, de szeretnék sütni.

jan. 30. 13:07
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Esetleg az oldalát panírozod darált dióval vagy mandulával? Akkor csak a tetejére kerül a vajas krém. Vagy a tetejére vékonyan húzol vmi ízben passzoló lekvárt, arra egy csokibevonat.
jan. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Lapátkanállal lehet vékonyan húzni,de kapni forgatható állványt is tortához.Egyébként én főzött vajas krémet használok az nem annyira tömény.
jan. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Két lehetőséged van

1) nem burkolod szépre. Egy kis réteg ami itt ott nem is fed teljesen

2) higitod. Pl mascarponeval vagy swiss meringue buttercreamet hasznalsz.



Sajnos a vajkremeknek mindig is hatranya lesz hogy ha szep tortat akarsz akkor nagyon sok kell

jan. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkitől 🙂
jan. 30. 19:40
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
3-as válaszoló.Azért az utolsó mondatod, nem teljesen így van.Ha szépen van a formából kiszedve és formában van betöltve a torta és "szorosan", akkor nem kell ujjnyi vastag vajkrém alá ...2 vékony réteg elég.Én is főzött vajkrémet használok, néha fehércsokival, de van aki ganache-t(ganázst) pláne ha nem fehér a burkolás.Egy cukrász
jan. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy tudsz burkolni még tejszínhabbal(kell bele zselatin),és ha nem ódzkodsz akkor cukrászhabbal v. Hulalával is.És "panírozhatod" is a torta oldalát ahogy az 1-es is írta, pirított mandulával,dióval, csokireszelékkel stb.
jan. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!