Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi az a selfraising flour?...

Mi az a selfraising flour? minden recepte ezt latom de hiaba forditozom le vagy akarmi semmi normalisat nem ad ki a google.

Figyelt kérdés
márc. 25. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Sütőporos liszt. Nálunk szerintem azért nem elterjedt, mert itt még nem okoz gondot a liszthez hozzákeverni. Ahol sok félkész kaját fogyasztanak elsősorban, ott lehet ez elterjedt, mert egyszerűen ennyire el vannak kényelmesesdve.
márc. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Angolszász területen használatos, olyan liszt, amiben már van sütőpor. Self-raising flour - "önkeltető liszt" kb., olyan értelemben a raising, hogy megkel a tészta a sütőportól vagy élesztőtől. Helyettes sima lisztet + a liszt súlyának megfelelő mennyiségű sütőport vagy élesztőt lehet használni, konkrét recepttől függően.


Egyébként meg:

[link]

márc. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Sütőporos liszt. 25 deka lisztenkent szamolj fel tasakot
márc. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
35%

Igazából az a jó benne, hogy nem kell szitával b@szakodni, hanem már eleve szép egyenletesen eloszlik benne a sütōpor.


Vannak egyéb mixek is, amikbe csak víz (és néha olaj) kell, és már kész is. Pl focaccia, sajtos kenyér, torta mix. Nem kell összekoszolni a fél konyhát vele, meg nincs tele a szekrény maradék alapanyagokkal, amik aztán megromlanak meg fogják a port.


Én szeretem, meg ezeket a kész mixeket is.


Olcsóbb is, mert a kék meg a piros liszt ugyanannyiba kerül, de a piros mellé még vennem kell sütōport is.

Van itthon piros (sima finomliszt) is, pl rántáshoz.

márc. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!