Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ezt a házi majonézt akartam...

Ezt a házi majonézt akartam elkészíteni, pontosan követve (alább tudomcsak mellékelni) bolti tojással, más ugyanis nincsen. híg lett, nem jött létre a krémes állag.miért?


#majonéz #botmixerrel #híg maradt
márc. 30. 11:45
 1/8 A nagy Levin ***** válasza:
79%
Keverj ki egy tojás sárgáját egy kis mustárral, majd lassan csorgasd hozzá a majonézedet gyorsan keverve, és jó lesz. Ha mégsem, akkor valamelyik hozzávaló nem jó (valószínűleg a tojás).
márc. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Néha az is elég hogy ami összement majonéz abból veszel ki picit és mustárral erőteljesen kevered.

Ha összeállt lassan mehet hozzá a többi is de csak nagyon lassan.

Egyébként túl gyorsan adtad az olajat hozzá,vékony sugarban kell.

márc. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

1. és második nem felel a kérdésre, de mindegy.

Mindent pontosan úgy csináltál, ahogy mutatja? Szobahőmérséklet volt minden? Nem a videó alapján, de szoktam készíteni így majonézt (házi szótáramban majomméz). Háromféle olajat nem keverek, repcét vagy napraforgót használok. Nem rontja el a többféle olaj, csak én nem bonyolítom.

Egyébként a videóban is híg, csak nem mutatja rendesen. Még egy kis tócsát is felfedezni vélek.

Ha van még alapanyagod, akkor adj hozzá még egy tojássárgáját, és a botmixerrel vegyítsd össze alaposan.

márc. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
A videóban a recept eleve nem lehet jó, az olajat mindig nagyon óvatosan, eleinte majdnem cseppenként kell a tojás sárgájához keverni, különben nem lesz jó.
márc. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
39%

4. Lehet, nem ismered ezt a módszert, de létezik és működik.

Már írtam, hogy én is így készítem. Gyors és egyszerű.

márc. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
37%
Gyerekek! A kérdező nem más módszerre kíváncsi, miért nem értitek meg?
márc. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a hozzászólásokat. a tojás az oka, sajnos a bolti tojások "ilyenek". nyersen már nincs gusztusom elfogyasztani többé (majonéz vagy felvert tojáshab formájában). ezeket már csak átsütve, keményre főzve biztonságos fogyasztani.
márc. 31. 07:46
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nyersen is tökéletesen biztonságos fogyasztani. Arról nem a gyártó tehet, hogy bénázol.
ápr. 2. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!