Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyi munkadíjat kérnétek el?

Mennyi munkadíjat kérnétek el?

Figyelt kérdés

Megkértek, hogy süssek esküvőre 100db diós sárgabarack lekváros kosárkat, természetesen nem ingyen.

Úgy egyeztünk meg, hogy én mindent megveszek hozzá, blokkot megtartva a végén össze adom, hogy mi mennyibe került és erre rá számolok még valamennyi "munkadíjat is".

Szerintetek mennyi munkadíj lenne a reális?

Párom kollégája kért meg, nem vagyok cukrász vagy ilyesmi, csak szeretek sütni, és szívesen elkészítem ☺️


ápr. 26. 10:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

Mennyi időt vesz el a bevásárlás és maga a készítés, csomagolás?

Óranként 2000ft és akkor még jófej voltál

ápr. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
25%
az összeset
ápr. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
15%

"Úgy egyeztünk meg, hogy én mindent megveszek hozzá, blokkot megtartva a végén össze adom, hogy mi mennyibe került és erre rá számolok még valamennyi "munkadíjat is"."


Ez nem megegyezés, mivel nincs konkrét összeg. A megegyezés az, ha azt mondod, az anyagkoltseg X összeg, a munkadijam Y/óra, az elkészítési idő 3 óra, tehát Jani, az X+(3×Y) vagyis Z. Mindezt még azelőtt, hogy elmennél bevásárolni. Anno én egyszer jártam úgy, hogy ismerős anyuka megkert, süssek ugyanolyan tortát az ő születésnapjára, mint amilyet a lánya kapott tőlem pár hónappal korábban az övére. Mondtam, hogy oké, az alapanyag ahhoz 20 euro volt, mivel nem vagyok annyira gyakorlott cukrász nekem 4 óra munkába telt, az az akkori minimalbertel 10 euro, tehát akkor 60 euróért megcsinalom. Hirtelen meggondolta magát, később hallottam vissza, azt gondolta, belefer 10 euróba.

ápr. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
45%
100 Ft darabja és ez baráti ár.
ápr. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
Vagy óradíjban vagy rádobsz egy nagyon baráti 20 százalékot
ápr. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Kiszámolod, mennyi volt az összes anyagköltség, felírod, mennyit dolgoztál vele a sütési idöt nem számolva, mennyi ideig ment a sütö és akkor tudsz valamit mondani.

Az energia plusz munkadíj kb annyira szokott kijönni, mint az anyagköltség.

Vagy nem anyag- és munkaköltséget számolsz, hanem darabra valamennyi árat.


De az esetek nagy többségében ebböl örök harag lesz, mert a megrendelök már az anyagárat is sokallni fogják, a munkabért, energiát végképp. Ök azért haragszanak rád, mert "sokat" kértél tölük, te meg azért, mert ráfizettél

ápr. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
6-nak igaza van, nem jó ismerőssel ilyen gumikeretek kozt üzletelni. En kilónként kérnék 5000-et, ez baráti mindkét félnek
ápr. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Noren1989 ***** válasza:
0%
Mennyi am ugyanez a fornettiben?
ápr. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nagyon buktad kérdező, örök harag lesz belőle. Téged kértek meg, mert úgy gondolják, olcsóbb lesz így, mint cukrászdából. De esélyed nincs olcsóbban megcsinálni, mert te nem nagytételben vásárolsz alapanyagot, és sokkal tovább tart elkészítened, mint egy képzett cukrásznak a hiper-szuper konyhájában.

Én a helyedben most ülnék le matekozni azonnal, és közölném velük az árat. Drágállani fogják.

ápr. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Számold ki, mennyibe kerülne ténylegesen, a munkaidöt/sütési idöt is meg tudod saccolni, ha gyakrolott vagy - és MIELÖTT belekezdesz, mondd meg a KONKRÉT ÁRAT, amiért meg tudod csinálni.

Ha sokallják, akkor ne vállald el, mert ráfizetsz, ha leengedsz belöle, ha meg tartod magad az árhoz, akkor ök lesznek megsértödve!

ápr. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!