Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A krémfehérsajt illik a pizzára?

A krémfehérsajt illik a pizzára?

Figyelt kérdés
A krémfehérsajt egy gyengébb minőségű feta, ennek megfelelően eléggé sós és markáns ízvilága van. Mivel még sütésre nem használtam, az olvadási tulajdonságairól nem tudok semmit. A pizzára paradicsomos alapon kerülne házi paprikás szalámi, lilahagyma és esetleg egy kis zöld olívabogyó, tehát szerintem illene hozzá a krémfehérsajt. Hőkezelés hatására nem lesz rossz íze? Elolvad egyáltalán, vagy darabos marad? Ha valaki dolgozott már vele pizzafeltétként, szívesen veszem a segítséget.

#pizza #sajt #feta #kéremfehérsajt
máj. 22. 10:38
 1/10 anonim válasza:
11%
Én inkább trappistát javaslok.
máj. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Fetás pizzát már ettem, de nem a sima sajtot váltják ki vele, mellé kerül feltétként. Darabos marad, nem olvad meg, mint mondjuk a mozzarella. Én kifejezetten szeretem.
máj. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem jobban illik, mint a trappista, föleg, ha a többi feltét is kellöen aromás. A trappista szerintem tipikusan az, amit ahol csak lehet, el kell kerülni, a legtöbb ipari hulladék.

Pizzára eredetileg mozzarrella való, de ez szerintem ahhoz illik, amit gondoltál.

máj. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Pont ugyanannyira darabos mrad mint amilyen sutes nelkuk
máj. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 bolognai a kedvencem ***** válasza:
87%
Szerintem ilyen alapra nem illik, de amúgy igen. Én szoktam csinálni olyan pizzát amin Feta/Krémsajt szerűség van, de az a gyros ízvilágát hozza.
máj. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem próbáld ki nyugodtan. Nem fog úgy olvadni, mint amit tipikusan egy pizzán várnál, szóval, ha kell sz olvadt sajt élmény, tegyél rá egy kis mozzarellát vagy más semleges ízű sajtot is. A fetát legfelülre tedd, ne borítsd be más sajttal. Amúgy a legtöbbször csak később teszik rá és maximum egy kicsit rámelegítik, de sokszor azt sem. Szerintem úgy finomabb mint megsütve.
máj. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
Persze hogy jó szoktak is rakni pl görögös pizzara.
máj. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Don Pepében is lehet kapni olyan pizzát, amin van feta(nak nevezett) sajt.

Én szeretem.

máj. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
12%
Ettél már valaha pizzát? Nincsenek szabályok.
máj. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Darabos marad, ízre pedig finom. Én mediterrán pizzát szoktam rendelni (régebben, ma már én is megsütöm), azon van ilyen sajt is.
máj. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!