Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egyszerű, olcsó torta recept...

Egyszerű, olcsó torta recept kellene!?

Figyelt kérdés
mert nagyon kezdő vagyok sütésben, csak párszor sütöttem eddig sütit, meg egyszer segítettem tortába. és most nekem kell egyedül tortát sütni. valami jó recept kellene, ami egyszerűbb és még olcsóbb is. csokitorta, vagy ilyesmi. mert sajnos nem találtam jó receptet eddig. előre is köszi!
2010. dec. 10. 09:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Barackos túrótorta sütés nélkül én csak 0,5kg túróból szoktam csinálni és ennek arányában felezem a többi összetevők is.Tésztáját csinálhatsz vastagabbat.Tejszínhabpor helyett én egy 0,25ml-es habtejszínt szoktam felverni.


[link]

2010. dec. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vagy vegyél a boltban ilyen 3 felé felvágott tortalapot, vagy egy piskótatésztát csinálj,én így szoktam:

10 tojás

10 csapott ek.cukor

10 csapott ek.liszt

1 sütőpor

1 csipet só


10 tojást szétválasztod, a sárgákat kikevered a cukorral és a csipet sóval esetleg vaníliás cukorral, fehéredésig, a fehérjét pedig felvered.a lisztet összekevered a sütőporral.

Amikor készen van, akkor a fehérjét hozzá adod a sárgájához és óvatosan kevered össze, hogy ne törjön, közben kanalanként hozzáadod a sütőporral elkevert lisztet, és mehet a sütőbe.Amikor kihűlt, szétvágod ketté, és pudinggal mondjuk megtöltöd, kívülről meg bevonod tejszínhabbal, csokidarával díszíted, ami annyi, hogy a megmaradt mikulásodat ráreszeled

2010. dec. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Még valami, a 10 db tojás egy nagy tepsihez van, ha tortaformád van, akkor elég 8 db is, akkor értelemszerűen változik 8 ek cukorra és 8 ek lisztre
2010. dec. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

a legolcsóbb és legegyszerűbb, ha a kakaóslepény tésztáját öntöd sütőpapíros , kapcsos tortaformába.

-25 dkg liszt

-25 dkg cukor

-2,5 dl tej

-1 tojás

-fél csom sütőpor

-4 dkg keserű kakaópor

-10 dkg vaj

a vajat a tojással, cukorral haborra keverjük, közben adjuk hozzá a tejet, végül a sütőporos lisztet és a kakaót.

a masszát a tortaformába öntjük és kb 180 fokos sütőben

tűpróbáig sütjük.

ha kihűlt, kivesszük a formából és két vagy három lapra

vágjuk.

bármilyen krémmel tölthető.

2010. dec. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!