Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnatok konnyu es finom...

Tudnatok konnyu es finom torta recepteket irni?

Figyelt kérdés
Sziasztok a lakotarsunknak hetfon lesz a szulinapja,tortat szeretnek neki sutni, de bizonytalan vagyok mert meg nem sutottem soha tortat. Ha van fini es konnyu torta receptetek akkor megosztanatok velem? Elore is koszonom
2009. jan. 29. 08:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Joghurttorta

Hozzávalók:

4 kis pohár (7 dl) gyümölcsjoghurt

5 dl tejszín

25 g étkezési zselatin

10 dkg porcukor

nem túl vizes gyümölcs (vagy eleve gyümis joghurtból csinálod)


Elkészítése:

A tejszínt felverjük, majd elkeverjük a joghurttal és a cukorral. A gyümölcsöt apró darabokra vágjuk és lecsepegtetjük. A zselatinport néhány evõkanál vízzel csirízesre keverjük és megmelegítjük, majd lassan egyenletesen elkeverjük a masszával. A masszát folpackkal kibélelt õzgerincformába vagy üvegtálba rétegezzük a gyümölcsdarabokkal. A tetejére (kiborítva ez lesz az alja) érdemes kicsit tömörebb piskótalapot, vagy babapiskótákat tenni. Minimum fél napig hagyjuk állni hûtõben!

Zselatin: A 0.5 dl meleg vízben elkevered a zselatint, majd mikróban célszerû tovább melegíteni.


De ha kerek kapcsos tortaforma aljára teszel babapiskótát, rá a joghurtos krémet, és ha megdermedt csinálsz rá egy tortazselés réteget, esetleg még gyertyát is teszel rá, akkor fincsi szülinapi tortád lesz. Nagyon ajánlom, ha az ünnepelt is szereti a gyümölcsjoghurtot.

2009. jan. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
finom lehet jo valasztek
2009. jan. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szia Koszonom a receptet, nagyon szeretjuk a gyumolcsos joghuros finomsagokat:) szerintem a babapiskotas verziot fogom megcsinalni:) ami meg nagyon tetszik,hogy nem tartozik a koltseges tortak koze! Koszi megegyszer!
2009. jan. 29. 10:47
 4/5 A kérdező kommentje:
bocsanat elobb nem fejeztem ki jol magam:) A masodik verziora gondoltam.
2009. jan. 29. 10:49
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Szívesen.

Én mindkét verzióját babapiskótával csináltam. Az utóbbi lett szülinapra. A babapiskótát nem kell tejbe áztatni(az eredeti recept azt írja, de nagyon elázik), hanem összetörögettem kb. 2-3 darabba, és így pici résekkel, de az egész kerek forma alját beterítettem vele. Aztán jön a joghurtos krém(én pirosat csináltam), és ha jól áthűlt, akkor csináltam a tetejére málnaszörpből, vízből és zselatinból egy kocsonyát. És végül a gyertya.

Gyorsan elfogyott, mert könnyű, és finom, míg a cukrászdai csokitortát a kutya ette meg végül, olyan vajas volt.

2009. jan. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!