Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen olcsó és egyszerű...

Milyen olcsó és egyszerű sütemény receptek vannak?

Figyelt kérdés
2008. febr. 6. 00:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, például:

Kakaós lepény:

2 db tojást, 25 dkg cukrot, 1,5 dl tejet, 1 sütőport, 4 evőkanál kakaót, 5 dkg vajat, 25 dkg lisztet összekeversz, beledobálsz csokidarabokat, vagy diót, kivajazott tepsibe öntöd, kb. 20-25 percig sütöd, egy tűt vagy villát beleszúrsz, ha nem tapad rá semmi, kész is! Megszórhatod porcukorral vagy kókuszreszelékkel! Jó étvágyat! Szerintem egyszerű!

2008. febr. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Vagy például:

Túrós muffin:

8-10 dkg margarin, 13 dkg porcukor, 1 tojás, 1 vaníliás cukor, fél csomag sütőpor, 25 dkg liszt, 20 dkg túró, 1 pohár tejföl

Összekeverjük, gyümölcs bele, aztán muffinformákba vagy kuglófformába öntöd, a tűpróbát elvégzed a végén. Ha muffinformába öntöd, akkor kb. 20-25 perc, ha kuglófba, akkor kb. 40-50, ott is használd a tűpróbát. Vajazd ki a formákat, mielőtt beleteszed a sütit. Ehhez is jó étvágyat!

2008. febr. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy másik túrós muffin:

Hozzávalók:

Száraz: 30 dkg liszt, 20 dkg cukor, fél csomag sütőpor

Nedves: 3 tojás, 1,25 dl tej, 25 dkg túró, 10 dkg puha vaj, vaníliaaroma, rumaroma (egy kicsi)

Összekeverem a nedves hosszávalókat, majd hozzáadom a szárazakat. Vajazott formába öntöm (muffin vagy kuglóf vagy tök mindegy), 20-25 perc sütés, tűpróba, kész.

2008. febr. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
TÉNYLEG A MUFFIN A LEGEGYSZERŰBB ÉS LEG LAKTATÓBB SÜTI.AZ ÉN RECEPTEM PEDIG:20DKG LISZT,2 TOJÁS,10DKG CUKOR,5DKG KAKAÓPOR,12DKG MIKRÓBA MEGOLVASZTOTT MARGARIN,FÉL TASAK SÜTŐPOR.EGY TÁLBA EZEKET MIND BELEÖNTÖD ÉS ANNYI TEJJEL LAZÍTOD AMÍG JÓ KIS KÖNNYŰ ÁLLAGA NEM LESZ.A FORMÁKBA MUFFIN PAPÍRT RAKSZ ÉS ELŐMELEGÍTETT SÜTŐBEN KB 20 PERCIG SÜTÖD.A KÖZEPÉBE RAKHATSZ BÁRMIT.PL:MEGGY,ÉTCSOKI,BANÁNKARIKA,KEMÉNY LEKVÁRT ÉS CSAK A FANTÁZIÁD SZABHAT HATÁRT.JÓ ÉTVÁGYAT HOZZÁ
2008. febr. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%

Én bögrés meggyest ajánlanék:

2 bögre joghurt

3 tojás

2 bögre cukor

4 bögre liszt + 1 sütőpor

fél bögre olaj

csipetnyi só


tetejére: magozott meggybefőtt (nyáron friss, fejtett meggy)


Mindezt jól összekevered kézi mixerrel, beleöntöd egy közepes, magasabb falú tepsibe, a tetejére teszed a meggyet. Ha elkészült, egy csomag vaníliás cukrot szórsz rá. Mi imádjuk!


Összeállítás kb. negyed óra, sütés kb. fél óra (villanysütőben 180 fokon), a lényeg, hogy szépen megpiruljon.


Fontos, hogy mindent azonos edénnyel mérj, én a joghurtos dobozt szoktam használni, akkor tuti pont egyforma lesz az arány.


Jó étvágyat!

2008. febr. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Sós sajtos-magvas keksz


Az eredeti recept a Chili&vaniliáról van, de nekem abban túl sok volt a vaj, és a sütési idő. Szóval ez a saját verzió.


Hozzávalók:


10 dkg sajt (eredetileg parmezán, de ha nincs akkor valami nem gagyi sajt - feljavítva esetleg egy kis füstölt sajttal)

10 dkg liszt

10 dkg mag (tökmag, szotyi, dió/ez kihagyhatatlan-nagyon finom lesz tőle/, esetleg szezámmag, pisztácia, ami eszünkbe jut)

5 dkg vaj

2 db tojás


Elkészítése:


A hozzávalókat összedolgozzuk, majd vizes kézzel hengert formázva belőle folpackra rakjuk, feltekerjük és min 1 órán keresztül a hűtőben (esetleg a fagyasztóban) pihentetjük. Ha lejárt az idő a sütőt begyújtjuk, a tésztát felkarikázzuk és sütőpapírra téve 5-10 perc alatt megsütjük. Fagyasztóban eláll, ebben az esetben sütés előtt kicsivel elővesszük, hogy kiengedjen kissé, majd megsütjük, csak ekkor pár percet számoljunk rá a sütési időre.

2008. dec. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Zabpelyhes-banános süti


Hozzávalók:


2 db banán

1 pohár (kb. 14 dkg) zabpehely

1 pohár liszt

fél pohár cukor

1 kávéskanál szódabikarbóna

1 csipet őrölt fahéj


Elkészítése:


Egy tálban villával összetörjük a banánokat, hozzákeverjük a többi hozzávalót is. Fahéj helyett használhatunk más fűszert is ízlés szerint. Előmelegítjük a sütőt, a tepsire sütőpapírt rakunk és kanállal kis halmokat rakunk rá a masszából. Kb. 10 perc alatt készre sül.

2008. dec. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Sziasztok!Ez a mi kedvenc receptünk:HAMIS MARCIPÁN GOLYÓ!!

HOZZÁVALÓK:1l tej,kevés búzadara,legalább 2 de inkább 3 mandula aroma,(vagy ha több szint izt szeretnénk 2mandula,1vérnarancs,1rum aroma),fél csomag darált háztartási keksz,1 kocka vaj,2 cs kókusz reszelék vagy szines cukor diszítö,ízlés szerinti cukor...


A tejböl buza darábol közeped keménységü tejbegrízt készitünk.Majd ha kicsit kihült hozzá keverjük a vajat,kekszet,aromákat,cukrot...Mikor jol kikevertük...éjszakára de legalább 2-4 órára hűtőbe tesszük...mikor jol össze ált kis golyókat formázunk belölle s meghempergetjük kókusz reszelékbe vagy a szines cukorba...s kész is a süti...:-))...én mivel nagyon szeretek ujitani szoktam 3 felé venni a masszát mielött beleteszem az aromát...s mandula,vérnarancs,rum aromát teszek külön külön a 3 adaghoz...igy 3 féle színű golyót kapok...(zöld,piros,s barna)...rumos sütihez akkor még kell 2-3 kanál kakaó port tenni!!!


elkészitési idő kb fél óra utána állni hagyjuk legalább 3-4 órát hogy össze álljon...golyózás már gyorsan megy föleg ha gyerekeink is besegítenek:-))))))....


Remélem izleni fog ha kipróbáljátok....Tímea

2009. márc. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
a keksz hány dekás? 25 vagy 50? köszi!
2009. márc. 15. 12:22
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Bögre sütemény


1. Diós

egy bögre darált dió

egy bögre cukor

egy bögre liszt

egy bögre tej

egy csomag sütőpor

egy egész tojás

+ reszelt citrom vagy narancshéj, durvára vágott dióbél, csokidarabok... (ezeket a változatosság kedvéért szoktam néha bele tenni, saját kreálmány)


2. Mákos

egy bögre darált mák

egy bögre cukor

egy bögre liszt

egy bögre tej

egy csomag sütőpor

egy egész tojás

+ egy marék mazsola, egy citrom reszelt héja. (ezek elhagyhatók)


Összekevered a hozzávalókat, sütőpapírral bélelt tepsibe teszed és betolod a sütőbe. Legkisebb fokozaton süsd, hogy teljesen átsüljön anélkül, hogy az alja megégne. Sokáig fog sülni, hegyes késsel, vagy hústűvel ellenőrizd. Ha nem ragad rá semmi, akkor oké.


A diós változat különösen finom, ha durvára vágott diót, vagy fél dióbeleket teszel a tetejére a sütés vége előtt kb. 5 perccel. A dió megpirul és isteni az íze.


Egy kis fantáziával krémet is főzhetsz bele, de nagyon jó vaníliaöntettel.


Egy átlagos tepsibe én dupla adagot készítek így jó magas a sütemény. (mindent szorozz meg kettővel)


És mindegy mekkora a bögre, a lényeg h mindent ugyanazzal a bögrével mérj ki.

2010. febr. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!