Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Bevált, finom kenyér receptet...

Bevált, finom kenyér receptet keresek, kenyérsütő gépbe?

Figyelt kérdés
2011. márc. 21. 22:00
 1/2 anonim válasza:

Szia! Kipróbáltam már többet, de nekem ez a kedvencem. Igaz sima fehér kenyér, de nekem nagyon bevált! Elég omlós, porhanyós, ezért inkább ahhoz jó, hogy valami mellé fogyaszd, ne pedig szendvicset csinálj belőle.

Hozzávalók:

250ml víz,460g liszt,2 ek(ami a sütőhöz van) margarin,2 ek. cukor,2 kk. (ami a sütőhöz van) só,2 kk. szárított élesztő.

Tedd a kenyérsütő edényébe a vizet. Eztán add hozzá a lisztet, úgy hogy elfedje a vizet. Add hozzá a cukrot az edény egyik sarkába öntve, óvatosan, hogy a liszten maradjon, ne süllyedjen a vízbe. Add hozzá a margarint egy másik sarkába, aztán a sót szintén egy másik sarokba. Csinálj egy kisebb mélyedést a liszt közepébe (de csak óvatosan, ne látszon a víz) és öntsd bele az élesztőt. Cipó méretre kell a gépet állítani. Én azt a programot szoktam hozzá használni, ami 3:30 alatt készíti el. Ha kész van, hagyni kéne kihűlni, de én ki szoktam varázsolni az edényből, mert nekem úgy tűnt, hogy melegen könnyebben ki lehet szedni.... de ez rád van bízva.

Remélem tudtam segíteni és neked is ízleni fog.

Jó étvágyat! :)

2011. márc. 22. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

szia!

én most is épp ezt sütöm:

270ml víz

500g BL80as liszt

1 tk só

1 tk cukor

2 ek olivaolaj

1/4 kocka élesztő vagy 1 zacskó szárított


a sorrend fontos, és hogy az élesztő csak liszthez érjen amikor berakod (főleg a sót kell tőle jó messze tenni).


ebbe szoktam tenni magokat/olivabogyót...

2011. márc. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!