Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy álljak neki megsütni ezt...

Hogy álljak neki megsütni ezt a tortát? Cukrászdába lenne 10ezer forint is, nem?

Figyelt kérdés
[link]
2011. ápr. 1. 11:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám sütött mindig kiskorunkban ilyen tortákat. Amikor elkezdtem zongorázni, akkor pl. egy zongorát csinált, de sütött tornyos várat meg mozdonyt is :)

Ezt úgy kéne, hogy két tortát sütsz, papírra megcsinálod a feje meg a teste sablonját (úgy, hogy a feje meg a teste alja is pont a tortaforma legyen), aztán amikor kihűlt, körbevágod. Ha jól sejtem, amit a testéről levágsz, abból pont kijön a keze, a füle meg úgy lesz, hogy a feje tetején levágsz egy körszeletet, félbevágod és fordítva odarakod, ahol a füle lesz. Érdemes előtte papíron kipróbálni, hogy két körből milyen arányokkal tudod ezt a formát megcsinálni.

Aztán megtöltöd és elkészíted rá a bevonatot. Nem olyan bonyolult, csak bátran csináld :)

2011. ápr. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Külön kell megcsinálni a részeit és végén összerekni. Sütsz piskótalapokat, kivágod a formákat, betöltöd. Majd marcipánnal beburkolod, díszíted.
2011. ápr. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
izlés szerinti piskótát sütsz, izlés szerinti krémet csinálsz, és a lényeg: a bevonat legyen fondant, marcipán vagy pillecukor(kicsit megmikrózva könnyen formázható) plusz ételfesték. én először a piskótát farigcsálnám megfelelő alakúra és utána tölteném meg krémmel. beburkolnám az egészet a fehér bevonattal, a kicsi részeket meg külön külön gyúrogatnám formára és utána rá
2011. ápr. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

[link]


Ha nem ragaszkodsz a hello kittihez, én ezt a tortát csináltam a fiamnak : http://www.youtube.com/watch?v=rCDkm7FjdPI

Itt van sokféle jó ötlet.

De akkor is érdemes megnézni pár ilyen videót, ha mást akarsz csinálni, mert ellesed legalább a készítés módját.


Ezt a két oldalt ajánlom még:

[link]

[link]


Egy tortamániás anyuka:)

2011. ápr. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
26%
nehez lesz megcsinalni,inkabb vedd meg.
2011. ápr. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

nem éri meg megvenni ha egyszer otthon is ellehet készíteni ..

legalább is szerintem..

ha van rá időd meg energiád akkor főleg nem, és mivel eleve úgy tetted fel a kérdést hogy TE szeretnéd megcsinálni akkor gondolom nem akarod megvenni.

és igen eléggé drága, keresztapukámnak régen vettünk egy olyan tortát, ami 30ast ábrázolt, csokitorta volt kék marcipánnal ehető gyöngyökkel és marcipán virágokkal.

nem tudom már mennyit fizettünk de olyan 7 ezer lehetett

és a mai világban ha neked kell adni akkor nagy pénz.

és igen, csinálj piskótalapokat. azokat méretre vágod, az nem nehéz, utána ketté, bele a krém majd vissza teszed a tetejét és bevonod valamivel. lehet az saját készítésű csokoládé bevonó, mi a zserbóra is házilag csináljuk a mázat, és ugyanaz ami a boltin van.

azt teszel rá amit szeretnél, ha csokis-mázas lesz, mondhatod hogy fekete cica:)

2011. ápr. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy gyakorlott a sütögetésben, formázásban, csak a fejét készítsd el. És ne bíbelődj a piskótával, készítheted kókuszgolyó alapanyagából is. Így már eleve nem kell tölteni a tortát, csak "burkolni" marcipánnal vagy fondanttal.

A massza meg jól formázható.

Üdv!

2011. ápr. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
szerintem meg ne félj a piskótától, nem olyan nehéz az! csak ne nyitogasd a sütőajtót míg készül :)
2011. ápr. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat!Van 2 hetem a kislányom szülinapjáig,addig van időm kísérletezni,de mivel 2 bal kezes vagyok,félek!Piskótát se nagyon sütöttem,inkább olyan sütiket szoktam amiket nem kell sütni,vagy csak kis gombócokba kell kisütni!Hát ha nem sikerül elsőre,talán akkor is ehető lesz:)
2011. ápr. 1. 14:49
 10/14 anonim ***** válasza:
sose késő kipróbálni. legalább lesz mivel büszkélkedned :D
2011. ápr. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!