Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valami egyszerű krémes sütit...

Adri baba kérdése:

Valami egyszerű krémes sütit szeretnék, segítene valaki? Receptek?

Figyelt kérdés
2009. márc. 3. 12:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Gesztenye krémes/pudingos piskóta, scharlotte torta

www.mindmegette.hu-n talsz sok receptet!

2009. márc. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Babapiskótás :


Hozzávalók:


20 dkg liszt, 8 dkg cukor, 3 dkg zsír, 1 tojás, 2 kanál kakaó, 1 kiskanál szalakálé, kis tejföl


A hozzávalókat összegyúrjuk és két részre osztjuk. Megsütjük a lapokat.


Töltelék:


3 tojássárgájából 6 kanál liszttel 3 dl tejjel krémet főzünk. 20 dkg vajat kikeverünk 20 dkg porcukorral. Összekeverjük a krémmel. Megtöltjük a két lapot úgy, hogy a krém közé teszünk babapiskótát és azt meglocsoljuk rummal.

2009. márc. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Csokoládéfelfújt


CsokoládéfelfújtHozzávalók:

20 dkg étcsokoládé

8 dkg vaj

2 tojás

2 evőkanálnyi cukor

2 evőkanálnyi liszt

(gyümölcs)

(vaníliafagylalt)


A csokoládét a vajjal olvaszd fel vízfürdőn, majd hűtsd kézmelegre. Keverd hozzá a cukrot és a tojásokat, majd lassan szitáld bele a lisztet. 4 muffinformát vékonyan vajazz és lisztezz ki, töltsd bele a masszát és 200 °C-on süsd 8-9 percig. (Akkor jó, ha kívül megsült, de belül még folyik.) Borítsd tányérra és vaníliafagylalttal, gyümölccsel tálald.

2009. márc. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
2009. márc. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Krémes sütemény


8 tojás, 6 evőkanálnyi cukor, 6 evőkanálnyi liszt, csipet szódabikarbóna, 2 csapott evőkanálnyi kakó, 2 deka porcukor, 1 csomag valílíacokor, 10 deka vaj, 1 kupica rum.


A közismert piskóta egyik változata. 6 tojás sárgájából, 6 evőkaanálnyi cukorral, 6 evökanálnyi liszttel, csipet szódabikarbónával és a 6 tojás kemény habbá vert fehérjével a szokásos módon piskótatésztát keverünk. A fél adagot kizsírozott, kilisztezett tepsi egyik felébe öntjük, a másik adagba 2 csapott evőkanálnyi kakóport keverünk és a sárga tészta mellé simítjuk. Sütés után azonnal kiborítva kihülni hagyjuk és középen kettévágjuk. Közben 2 tojás sárgáját habosra keverünk 2 deka porcukorral, 1 csomag vaníliacukorral és 10 deka vajjal, rásimítjuk a sárga lapra és befedjük csokoládés tésztalappal. Tetejét meglocsoljuk 1 kupica rummal, ha a tészta ezt is beitta, csokoládé öntettel vagy citrommázzal vonjuk be az egészet. Négyszögletes darabokra vágva rakjuk tálra.

2009. márc. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
2009. márc. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű kakaós sütemény

Hozzávalók:


20 dkg cukor

1 csomag sütőpor

1 tojás

5 dkg kakaó

8 dkg margarin vagy vaj

25 dkg liszt

2-3 dl tej


A hozzávalókat összekeverem és közepes hőfokon megsütöm. Lekvárral lehet ízesíteni.

2009. márc. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2009. márc. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem a legegyszerűbb,de legalább nem kell sütni,csak a hozzávalókat kell elkészíteni,összekeverni és betenni a hűtőbe. Cserébe rettentő finom:)


Ez a Tiramisu:

Hozzávalók


- 20 - 25 dkg babapiskóta,

- 25 dkg mascarpone krém

- 3 tojás,

- 3 evőkanál cukor,

- 2 dl erős feketekávé,

- 4 cl rum,

- 1 csomag vaníliás cukor,

- 1 citrom reszelt héja,

- 1 evőkanálnyi kakaópor.


Elkészítés


A kávéhoz hozzáadjuk a rumot, és hagyjuk kihűlni. A tojások sárgáját a cukorral, a vaníliás cukorral és a reszelt citromhéjjal habosra keverjük. A fehérjékből kemény habot verünk. A vajkrémhez hozzákeverjük előbb a tojássárgáját, majd lazán a fehérjékből készült habot is. Egy üvegtál alján helyezzük el a babapiskóta felét, locsoljuk meg kávéval, kenjük rá a krém felét. Ezután jöhet a maradék babapiskóta, és a tetejére pedig a megmaradt krém. A tetejét szórjuk meg kakaóporral, és legalább 3 órára helyezzük a hűtőbe.


Én nem vettem rumot,hanem rumaromát vettem 70 - 90 Ft-ért és annak a kb harmadát felét tettem a kávéba.

A kávét nescaféból csináltam 2 dl vízhez 2 teáskanál nescafé.

Jobb,ha gépi habverővel csinálod,mert kézzel elég macerás a keverés:)


nekem a végén sajnos kicsit folyósabb lett,de sztem azért ,mert a tojáshabot nem lazán kevertem bele,hanem azt is jól összekavargattam. De sztem,ha 1 napig áll a hütőben öszeállt volna. Amúgyis aranyszabály,hogy minél többet áll egy kaja annál jobban összeérik finomabb lesz.

2009. márc. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!