Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan tudnék összeállítani...

Hogyan tudnék összeállítani egy vacsorát cukorbeteg részére?

Figyelt kérdés

Apósomék szombaton nálunk ebédelnek, és apósom cukorbeteg. Annyit tudok, hogy nem ehet édeset, és burgonyát, mert az lassan bomlik le, de itt megállt a tudomány :D

Azt is tudom róla, szereti a különleges ízeket, szeret új dolgokat kipróbálni.

Szeretném egy kicsit elkápráztatni. Eddig egyszer ebédeltek csak nálunk, akkor pedig pont beletrafáltam egy olyan ételbe, amit nem ehet :S

Ha valakinek van valami jó ötlete, azt szívesen fogadom!

Előre is köszönöm!


2011. máj. 4. 08:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Süssél húst olíva olajban, és párolt zöldséget adjál hozzá
2011. máj. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]


Ajánlom:

Zöldségleves

Székelykáposzta

Joghurtos gyümölcssaláta

2011. máj. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kerüld a burgonyát, a rizst, a fehérliszttel készült dolgokat. Valamint a finomított cukrot, lehetőleg édesítőszerrel édesíts, ha szükséges. (nem reklám, de ami nekem legjobban bejött, az a canderel, tisztára cukor íze van, még a nagyon finnyás apám sem vette észre a különbséget :) )


Javaslat : - húsleves/fokhagymakrémleves/hagymaleves

- valamilyen sült/párolt husi, pl sóágyon sült csirke, fokhagymás pecsenye, stb

- zöldségköret, akár cukkinitócsni, stb

- édesítőszerrel készült diabetikus süti, neten keresgélj, szerintem sok receptet kiad.

sok sikert

2011. máj. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A 9,24-esé nagyon jó.

A zöldségből-gyümölcsből nem ehetik korlátlanul bármelyiket. Pl. zöldborsó, vagy ananász, banán stb.

Akármelyik kalória-táblázatot megnézed, az utolsó oszlop a ch-tartalom. Válogass az alacsonyabb szénhidrát-tartalmú zöldségek-gyümölcsök közül!

2011. máj. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!