Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnál segíteni? Májkímélő...

Tudnál segíteni? Májkímélő étrend!

Figyelt kérdés
Mielőtt bárki leszólna, nekem is barátom Google. Inkább tapasztalatokat, recepteket várnék olyanoktól, akiknek májkímélően kell(ett) étkezniük.
2011. jún. 1. 09:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Én nem ezt az oldalt, nem tapasztalatokat és nem a guglit ajánlanám, hanem egy orvost vagy egy dietetikust. Itt mindenki mást fog mondani, jönnek olyan szuper ötletekkel, mint a Paletolit, és esküsznek rá, hogy attól "meggyógyulsz". Legutóbb ezt egy 18-as cukorral küzdő embernek ajánlották. Remélem, nem fogadta meg, meg azóta kb. belehalt volna. Egy köszvényesnek (aki köztudottan nem igazán ehetne húst) meg azt írták, egyen sok húst.
2011. jún. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha szószerint máj-gondok, az énelőttem = semmi szesz!

Ha nem elsősorban máj, hanem epe-problémák is, akkor nálam = minél kevésbé zsíros, minél kevésbé fűszeres ételek. Elsősorban a főtt, párolt ételek, semmi csípős, vagy túlborsozott, hasonlókkal túlfűszerezettek.

Sok főzelék-féle (de kerülendők azok, amelyek puffasztanak pl. kelkáposzta, karaláb), lehetőleg nyersen, sok gyümölcs.


Írja ezt neked egy olyan, aki (szerencsére) nem küzd ilyen jellegű betegséggel, csak az ismerőseitől hallotta az orvosi utasításokat.

2011. jún. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!