Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy készítsek különböző ízű...

Hogy készítsek különböző ízű és színű cukormázat pl muffinok-ra vagy dounot (amerikai fánk) -ra?

Figyelt kérdés
2011. jún. 6. 02:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet kapni tasakosat (tudod, olyan por, amit vízzel össze kell keverni). Igaz ez nem sok ízben van.

Neten találsz leírást, h hogyan kell cukormázat készíteni házilag (lényegében víz és porcukor kell hozzá), ehhez megpróbálnék ételszínezéket és/ vagy aromát adni. Még sosem kísérleteztem ilyesmivel, de egy próbát szerintem megér.

2011. jún. 6. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Bolero italporral sokféle ízű és színű cukormázat készíthetsz. kevés kell belőle, nagyon intenzív színe van.

eper,málna - rózsaszíntől a pirosig

erdei - lilásrózsaszín

narancs,multivitamin- sárga-narancssárga

őszibarack- szintén narancsos árnyalatú

gyömbér-fahéj színű, és nagyon fűszeres illatú.

pirosszőlő-bordó

üdv.

2011. jún. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy készítem, hogy 25 dkg porcukorhoz hozzáadok 2 evőkanál vizet, és lassú tűzön, folyamatosan kevergetem, míg a cukor felolvad. Egy sűrű masszát kapsz, ami akkor jó, hogyha két ujjad közé veszel egy kis masszát, majd széthúzod az ujjaidat és megmarad a cukorszál. Még melegen használd fel, a sütin kell kihűlnie. Ízesítheted mindenféle aromával, vaníliás cukorral, pici instant kávéval, ételfestékkel színesítheted, és valóban nagyon jó bele a boleró italpor is (ez egyszerre ízesít és színesít), de tényleg kevés kell belőle, mert intenzív színe és íze van. Miután megkented a fánkokat, muffinokat cukormázzal, díszítheted cukorgyöngyökkel, színes tortadarával stb.
2011. jún. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

09:07-es! Csak ismételni tudnálak. :)


Üdv!


ui: amúgy a dr Oetker-nek vannak tasakos cukormázai, amit 2 tk vízzel kell kikeverni, és máris készek. Persze ezek már előre ízesítettek, színezettek.

2011. jún. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igen házi készítésűekre gondoltam mivel a Dr Oetkeres eléggé drága,főleg ha 5-6 félé íz/színben.
2011. jún. 6. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!