Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy csináljam (és miből) a...

Hogy csináljam (és miből) a babám főzelékeit?

Figyelt kérdés
Most vezetném be, és krumplival szeretnék kezdeni. Ezt úgy csinálom, hogy kevés vizzel felteszem párolni, ha kész összeturmixolom anyatejjel és eheti? Gondolom legalábbis. És a többi főzeléket? Ugyanígy, csak együtt párolom őket? Mi a tanácsotok, miket és milyen sorrendben adjam neki a főzelékeket? ( 6 hónapos, eddig gyümölcsöket kapott, meg répát.) Előre is köszi a válaszokat!
2008. febr. 22. 02:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
[link] itt is találsz néhány receptet
2008. febr. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A fenti link, jó, én is azt használtam, ott nézz kürül.


Amugy egyszerűbb mint gondolnád: ha répát már kapott, az jóformán már főzelék :)

krumplit főzd, a többi zöldséget csak párold. egyszerre csak egy dolgot vezess be, hogy lássd, ha valamire alergizál. keverheted az előzőleg már kapott ételekkel: krumplit almával, almát répával, répát krumplival, aztán jöhetnek a többi zöldségek.

a sütőtök (és a répa, paradicsom) örök nyertesek voltak nálunk mert édesek.

zöldbab átpasztőrözve (akkor a héjja kivül marad), borsó ugyanígy,

cukkini kruplival aztán cukkini paradicsommal és krumplival.

késöbb krumpli helyett rizzsel.. stb


a lényeg, hogy az elején ne fűszerezd. semmiképpen ne sózd.

később jöhetnek zöldfűszerek, hagyma


a húsleves zöldségei és kis husi (amikor már husit is kaphat) nagyon jó ebéd.


cékla krumplival és almáva...


mindent lehet együtt párolni, vagy külön külön. Eleinte én mindent külön csináltam. Csak arra figyelj, hogy ne főzd szét a zöldségeket! mert akkor a vitaminok kimennek belőle..

jó főzöcskézést!

2008. febr. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
18%
Nyugodtan lehet sózni-cukrozni. A só hozza ki mindennek az ízét, nyugodtan lehet tenni a baba kajáiba, csak keveset. Tápszerrel ne keverj, mert utána nem eszi meg a legtöbb baba az új ízű ételeket. Ha lehet ne szoktasd cumisüveghez, inkább kanállal etesd, akkor hamar megtanulja használni az evőeszközöket. Családban van egy 9 hónapos gyerkőc, ő már mindent eszik amit a család, a fokhagymás pirítós volt a kedvenc eddig, és a kocsonya, és a környék legegészségesebb babája. Magyarán nem kell túlóvatoskodni, csak a mennyiségekkel és az erős fűszerekkel vigyázz. Régen a pár hónapos picik babot ettek, és senki sem törődött a gluténnal, mégis kevesebb volt a problémás.
2008. febr. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne sózd a pici ételét. A veséje kb 2 éves korára lesz olyan fejlett, hogy tudjon mit kezdeni a sóval!

És a cukorra meg pláne ne szoktasd rá! Innen indul az elhízás, és tönkre teheted vele az egész életét. (A kövérség nem csak szervi, de lelki bajokat is okoz!)

Ha mindenképp kell cukor valamibe, akkor az csak gyümölcscukor legyen, mert nem dobja meg a vércukorszintet, így nem okoz éhségrohamot.

A védőnőm szerint a leveszöldség sem babának való, mert a vitamin kifőtt belőle, viszont a só belefőtt.

Az én lányom 7 hónapos, de se cukor, se só, se liszt.

Nem akarom, hogy ő is a túlsúllyal küzdjön egész életében, mint az édesanyja...

2008. febr. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!