Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Könnyen, gyorsan elkészíthető...

Könnyen, gyorsan elkészíthető ételek? (Anyukámat szeretném meglepni)

Figyelt kérdés

12 éves lány vagyok.Szeretném Anyukámat meglepni valamivel.Nem vagyok valami jártas a konyhában.Virslit,rántottát tudok csinálni,de mást nem igazán.Szoktam neki besegíteni muffin sütésnél,leves készítésnél,szoktam húst panírozni,ezt-azt összekeverni.Leginkább saját tapasztalatokat várok,nem linkeket.

Köszönöm szépen előre is a segítséget!


2011. jún. 15. 22:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem süssél neki egy egyszerű kakaós lepényt:

[link]


Tudom,hogy link,de nincs kedvem begépelni.


Hajrá nagyon kedves tőled,hogy meg akarod lepni anyud

2011. jún. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a linket!Igazából csak azért írtam hogy inkább saját tapasztalatokat várok mert nem értek hozzá és lehet hogy valamiből több kéne mert pl. száraz vagy bármi más.Köszönöm még egyszer.
2011. jún. 15. 22:23
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor most figyelj:

Veszélyes süti recept! 5 perc alatt kész, nagyon finom - könnyen elhízhatsz. :D

Az öterces sütemény:

Hozzávalók:


* 4 evőkanál liszt

* 4 evőkanál cukor

* 2 evőkanál kakaó

* 1 tojás

* 3 evőkanál tej

* 3 evőkanál olaj vagy olvasztott vaj

* 3 evőkanálnyi csokidarab

* egy csepp vanília aroma (vaniscukor)

* 1 nagy bögre


Ez az eredeti recept, én ezekkel egészítem ki: rumaroma, kétféli csoki; ét és tejcsoki, néha egy kicsi mézeskalácsfűszer, ami a hűtőben van. A nagy bögrében megolvasztod a vajat, addig kikevered a többi hozzávalót egy nagy edénybe. Bele a vaj, a fűszerek (ha raksz bele) és a kész masszát vissza a bögrébe. 3 percre 1000 watton beteszed ezt a mikróba, fel fog jönni, ne ijedj meg; majd ha kész, kiveszed, rá egy tányérra, és voálá. Amilyen egyszerű, olyan finom! :) Én szoktam rá szitálni porcukrot is, és tejet iszok mellé. :D Ez garantáltan jó, hajrá! És tényleg csak öt perc...

2011. jún. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi utolsó vagyok: szerintem ne olajat használj, hanem vajat. Kb. másfél evőkanál vaj legyen. :)
2011. jún. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!A csoki mindegy hogy milyen?Mert nekünk vannak itthon mikulásról megmaradtak amiket Anyukám eltett ilyen sütikre.
2011. jún. 15. 22:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem ez az egyik kedvenc receptem, ráadásul nagyon egyszerű.


Nomád gomba

Tegyük serpenyőbe a gombát, a durvára vágott vöröshagymát és a zsiradékot. Sóval, törött borssal, finomra vágott petrezselyemmel ízesítsük, és saját levében pároljuk puhára. Mikor megpuhult, akkor 4 evőkanál joghurttal forraljuk át és főtt tészta körettel tálaljuk.


Amint látod, a recept nem ír mennyiségeket. Én ált. olajon, egy gombakonzervből és egy közepes fej vöröshagymából készítem, de az arányokat nyugodtan megváltoztathatod attól függően, hogy ti mennyire szeretitek a hagymás ételeket, stb.

2011. jún. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Madártej?Ez könnyű, és finom, nem kell hozzá semmi hű de nagy dolog, liszt,tojás,cukor,vaníliacukor stb.

Itt a receptje:

[link]

2011. jún. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!