Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Habtejszín helyett használhato...

Habtejszín helyett használhatok főzőtejszínt?

Figyelt kérdés
Hideg (főzés nélküli) gyümölcslevesbe kellene, de habtejszín helyett főzőtejszínt vettem. Bele tehetem? Nem lesz baja? Vagy inkább ne?
2009. márc. 25. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én főzőtejszínnel szoktam csinálni, és semmi baja.
2009. márc. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
nem olyan jó az íze, de használható. én is jártam már így
2009. márc. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A kihűlt tej tetejéről lefölözött zsírréteg a tejszín, így magas, 20-25 %-os a zsírtartalma. A tejszín két megjelenési formája, a főzőtejszín és a habtejszín, közötti különbség az előállításukból adódik: a főzőtejszín jól bírja a hevítést, míg a habtejszín fehérjéi 60 ºC-on kicsapódnak. A főzőtejszínt mártások, szószok készítéséhez, krémlevesek, főzelékek dúsítására használjuk, a habtejszínt pedig édességek és a tejszínhab készítéséhez.
2009. márc. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Sőt! Ebbe ez kell. Hiszen nem akarod habbá verni.

Egyszer próbáld meg gyümölcsjoghurttal is!

2009. márc. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A habtejszín zsírtartalma legalább 30% a főzőtejszínek sokszor 10-20%-os zsírtartalmúak. Gyömölcs-levesbe az is jó, csak nem lesz annyira krémes.


Mellesleg a bolti tejszín nem úgy készül, hogy a tej tetejéről lefölözik a zsírosabb részt, hanem szeparátorban, ami hasonló elven működik mint a centrifuga.

2009. márc. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!