Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen barackos pite recepteke...

Milyen barackos pite recepteket ismertek, amibe nem kell margarin?

Figyelt kérdés

Mindenképp csak ilyenket írjatok, nem csak pitereceptek lehetnek, bármi más fajta is, csak ne kelt tészta.

Köszi.

Remélem van egyáltalán ilyen.:)


2011. jún. 30. 10:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Írok Neked egy finomat. bögrés süti, de egy kicsit másképp.2,5 decis bögrével mérd.

egy bögre tejföl/joghur

2 tojás,1 deci olaj, másfél bögre cukor,

2 bögre liszt, egy sütőpor.

a barackokat vágd kis kockákra.

a tészta hozzávalóit nedves-száraz menetben kikevered.

egy kb 30x20-as sütőpapíros tepsibe beleöntöd a felét, és előmelegített sütőbe kb 10 percig sütöd.

akkor kiveszed, rászórod a barackot ( bármilyen gyümit)

megszórod egy kis fahéjas cukorral és rákened a tészta másik felét.

vissza a sütőbe és tűpróbáig sütni.ha megsült még megszórod a tetejét is egy kis fahéjas cukorral és még 5 perc a sütőben.

a süti így két piskótaszerű réteg között sütött gyümölcsös pite és isteni finom.

2011. jún. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Bocsi, de a "nedves-száraz menet" alatt mit kell érteni?Amatőr vagyok még, lehet hülyeséget kérdezek.
2011. jún. 30. 11:03
 3/11 anonim válasza:
75%
hát az kb olyan h először a folyékonyabb dolgokat kevered ösze és adagolod hozzá a szárazakat. (nem én írtam a receptet)
2011. jún. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

nedves a tojás a tejföl, az olaj először keverd ki, aztán a cukor,majd sütőporos liszt.

ez a tészta maffinak is tökéletes, abba úgy másfél bögrényi gyümit, diót, csokit, kókuszreszeléket kell tenni.

2011. jún. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
11:22-es köszi a kiegészítést:)))
2011. jún. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Készíts piskótát és szórd rá a barackokat szeletelve.

[link]


ui: száraz hozzávalók azok, amik nem nedvesek, nem ragadnak a kezedhez: liszt, cukor, kakaópor,kókuszreszelék,sütőpor, vancukor stb

2011. jún. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Amúgy itt van jó pár recept margarin nélkül:

[link]

2011. jún. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

3 csésze liszt, fél sütőpor, 2 csésze cukor, 1 csésze olaj, 1 csésze joghurt vagy kefir, 3 tojás elkeverve, tepsibe önteni és rádobálni a fahéjjal megszórt Jó sok gyümölcsöt.

Gyors és finom. Közepes lángon 20-25 perc alatt megsül.

2011. jún. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves 1.válaszoló hálásan köszönöm ezt az egyszerű receptet, elkészült és tényleg isteni finom lett...Igaz, én csak egy alsó réteget tettem a tepsibe, rá az őszibarackot, mert viszonylag nagy felületen csináltam, de jobb is így, mert a barackom nem volt túl sok hozzá, de így az az illúziója, hogy mennyi sok van rajta. :D

Jó étvágyat mindenkinek!!

2011. jún. 30. 16:21
 10/11 A kérdező kommentje:
Ez utóbbi recepteket is köszike.
2011. jún. 30. 16:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!