Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kezdő háziasszony lettem! :D...

Kezdő háziasszony lettem! :D Könnyen elkészíthető, egyszerű, mindennapos recepteket kérnék. (? )

Figyelt kérdés
Sajnos nincs senki aki segíteni tudna. Olyan recepteket kérnék amit hetente csinálhatnék. (Nagyon kezdő vagyok, így nyugodtan írjátok szájbarágósan!!!)Néztem több szakácskönyvet, de nem találtam olyan ami az alapoktól kezdődne. ( Húslevest azért már tudok csinálni :) )
2011. júl. 26. 21:09
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%

túrós tészta:

egy lábosba vizet teszel meg pici olajat(hogy a tészta majd ne legyen tapadós)

mikor a víz forr a tésztát beleteszed.

Onnan látod, hogy jó ha már a fakanállal simán és könnyen szét tudod nyomni ( azt úgy is látod ha megfőtt)

lezárod a gázt, a tésztát leszűröd összetört cukros túróval összekevered és kész :D

2011. júl. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim válasza:
100%
Nézd meg a No Salty oldalt,rengeteg egyszerű recept,lépésről-lépésre leírva.Én is onnan főzök:)
2011. júl. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
basszus előző válaszoló.miattad holnap túrós csuszát eszek!:)
2011. júl. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. júl. 26. 21:24
 5/37 anonim ***** válasza:
94%
Vedd meg Horváth Ilona szakácskönyvét. Jó receptek vannak benne,és a főzés alapjait is leírja. Többet ér,mint a neten tájékozódni.
2011. júl. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

[link]


Erre gondoltál vagy van másik is ?

2011. júl. 26. 21:33
 7/37 A kérdező kommentje:
Jobban utánanéztem, jó sok könyve van! :D
2011. júl. 26. 21:35
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
Krumplistészta,paprikáskrumpli rakott krumpli zeket nem rontanád el,de ha kell leirom a menetét.A fözelékeket mondtam volna még,de az nem is olyan könnyü mint a gyakorlott háziasszonyok hiszik,föleg ha valaki még életében nem csinált.Van egy nagyon könnyü krumplileves receptem,amit szivesen leirok,nagyon könnyü.Egy lecsót is aránylag könnyü elkésziteni,spagettit,házi túrógombocot,persze tudni kell pár dolgot róla.Ha valamelyik felkeletette az érdeklődésed szivesen megirom melyiket hogyan kell.
2011. júl. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt találtam neked:D [link]
2011. júl. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

Rakott krumpli:

Megfőzöd a krumplit, felkarikázod, tojással ugyanez.

Kolbászt is felkarikázod.

Kivajazol egy jénait v tepsit, megolvasztasz egy kis margarint mikróban.

Ezek után: egy réteg krumpli, megsózod, öntesz rá olvasztott margarint egy keveset, majd jön a kolbász és tojás réteg, erre tejföl, aztán újból krumpli...stb.

Amikor elfogyott az összes hozzávaló, fogod és a tetejére teszel még tejfölt. Bedugod a sütőbe kb 20 percre.


Én egy rúd kolbászhoz, 4-6 tojást, és 4-5 nagyobb krumplit szoktam tenni.

2011. júl. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!