Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » írnátok jó pizzatészta recepte...

írnátok jó pizzatészta recepteket?

Figyelt kérdés
aminek olyan jó puha tésztája van, nem száraz
2011. aug. 18. 10:54
 1/3 anonim ***** válasza:

hát én rengeteg pizza receptet végigpróbáltam, de mióta erre rátaláltam, csak ez alapján készítem a pizzát


annyi változtatással, hogy víz helyett tejet használok


[link]

2011. aug. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én ezt szeretem, ez olasz recept. Egyáltalán nem kell a pizzatésztába sem tojás, sem tej, elvégre nem sütemény ez..

•40 dkg búzaliszt

•25 g élesztő

•1,8 dl meleg víz

•1 evőkanál olívaolaj

•só

Futtasd fel az élesztőt a meleg vízben. Szitáld át a lisztet egy nagyobb keverőtálba, majd vájj a közepébe egy üreget, és öntsd bele az élesztőt.

Vegyél elő egy nyújtódeszkát, és dagaszd rajta néhány percig, amíg a tészta puha nem lesz. Ezután formázz belőle cipót, takard le, és meleg helyen hagyd kelni fél órát. Ezután add hozzá a sót, az olajat, és gyúrd át alaposan. Néha csapkodd a tésztát a lisztezett deszkához, majd kézzel nyújtsd ki akkorára, amilyen nagyra szeretnéd. Végül tedd bele egy kiolajozott tepsibe vagy pizzaformába, rakd rá a feltétet, majd előmelegített sütőben süsd körülbelül 200 fokon 15-20 percig, attól függően, hogy mennyire szereted ropogósan a tésztát.

2011. aug. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek :D
2011. aug. 19. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!