Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ki hogyan csinálja a gofrit,...

Ki hogyan csinálja a gofrit, milyen recept alapján, hogy/mennyi ideig sütöd?

Figyelt kérdés

Aki nem szokott sütni gofrit, hanem elmegy a x boltba és y Ft-ért megveszi, kérem ne írjon, hacsak nem tud ettől függetlenül jó gofri receptet.


Szóval kaptam névnapomra egy 3 in 1 multifunkcionális sütőt, melegszendvics és gorfisütő valamint grillező (cserélhető betétes).

Ma először csináltam gofrit. A tészta bár lágy, nem annyira jó, helyenként szépen megsült, helyenként elég fakó maradt. Arról nem beszélve, hogy szegény úgy néz ki, mintha ráültem volna, elég vékony, lelapult, nem olyan szép lyukacsos (a kockák kis mélyedéseire gondolok), mint a bolti.

Ráadásul mire megsült az összes azt hittem befulladok, mert a tészta amit csináltam szalalkális, és nagyon büdös volt, ahogy sült..



Szeretnék recepteket, tapasztalatokat gyűjteni, hogy ki hogy, milyen recept alapján szokott gofrit sütni. Ha van egy-két praktikátok, azt is szívesen fogadom.

A válaszokat előre is köszönöm! :)

16/L


2011. aug. 21. 18:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez a recept vált be: [link]

Próbáld ki, szerintem ízleni fog. :)

2011. aug. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat, jól hangzik, ki fogom próbálni! :)

És ez olyan szép lesz, mint a képen, vagy azért csalóka a kép? Mert, mint írtam nekem sajnos olyan lapos lett:S

2011. aug. 21. 20:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem mindig szokott sikerülni, de a biztonság kedvéért kikenem egy kicsit a sütőt olajjal (ha mindegyik előtt kikenem, úgy a legjobb), és akkor biztos nem ragad bele. Meg minimum 4 percig sütöm, utána megnézem, és ha még sütni kell, akkor benn hagyom egy kicsit.
2011. aug. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Én sajnos azt hallottam, hogy gofrisütőből a szív alakú a jó, abban lehet szépen sütni, ami úgy néz ki, mint a bolti. Nekem szögletes van, ami úgy néz ki alakra, mint a bolti. Csak szegény olyan lapos lett, meg egyik fele szép pirosasra sült, ami másik meg fakó maradt:/

Gyakorolni kell még ezt úgy érzem:) Egyébként kis pohárba tettem olajat és ecsettel áthúztam a sütőt, hogy egy kicsit olajos legyen. Nem mindegyiknél, de kb. 2 gofri után olajoztam :)

2011. aug. 22. 09:16
 5/7 KING B válasza:
100%
hmm fincsi gofrii
2011. aug. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Nekem ez vált be:

[link]

Épp ma csináltam, nekünk is 3 az 1-ben sütőnk van a párommal. Egyáltalán nem olajoztam ki a sütőt, a gofrik mégsem égtek le. A formát teljesen tele kell tölteni a tésztával. Én egy kisebb fajta merőkanált használtam és abból 1,5 kellett 1 db gofrihoz. A sütési ideje ízléstől függ, de én jó ropogósra csináltam, így kb.10 perc egy adag.

2012. jan. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én karácsonyra kaptam kocka alakú gofrisütőt.Nekem erről is jókat mondtak. próbáltam már a virág alakút,még párom szüleinél,de az is foltosan süt,szóval nem hiszem,hogy jobb lenne.

Most készülök kipróbálni az én sütőmet,innen szemezgettem:

[link]


remélem találsz valami jót.Nekem a Gofri 9.-egyszerűen nevű recept tetszett a legjobban.


21/L

2012. jan. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!