Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Melyik az a nagy gázos tepsi?...

Melyik az a nagy gázos tepsi? (Gyors segítség kellene)

Figyelt kérdés

Elvileg az,amelyikben piskótát sütünk...oké,de melyik az?(lehetőleg képpel) anyukámnak névnapjára ezt szeretném megsütni:


Citromos tekercs


Hozzávalók:

6 tojás

6 evőkanál kristálycukor

8 evőkanál liszt

kevés sütőpor

2 citrom

3 dl tej

20 dg margarin

20 dg porcukor

lekvár

zsiradék a tepsi kenéséhez


6 tojásból, 6 kanál kristálycukorrból, 5 kanál lisztből, sütőporból, fél citrom reszelt héjából NAGY GÁZOS TEPSIbe piskótát sütünk. Még melegen feltekerjük. 3 dl tejet 3 evőkanál liszttel sűrűre főzünk, hagyjuk kihűlni. A margarint a porcukorral habosra keverjük, hozzáadjuk a fél citrom levét és reszelt héját. Összevegyítjük a kihűlt lisztes krémmel. Ezt csak hidegen szabad mert másképp elfolyik a krém. A piskótát kiterítjük, vékonyan megkenjük lekvárral. Egyenletesen ráterítjük a fele citromkrémet. Feltekerjük és bevonjuk a krém másik felével és hajszálvékony citromkarikákkal díszítjük.


Ez így jó lesz? Hanyas fokozaton kell sütni? Kb hány percig? Mire kell figyelnem? Bocsi,de nagyon kezdő vagyok...


2011. aug. 31. 08:15
 1/5 anonim ***** válasza:

kb aminek 6cm magas a széle,és egyenes,téglatest formájú....


én szinte mindent eben csinálok amugy...tehát amiben a folyékony tésztát beleöntheted és nem fog kifolyni ha feljön a tészta.

2011. aug. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

tepsikenés helyett ha sütőpapírt rakok bele,az elég?

mennyi az a kevés sütőpor?

2011. aug. 31. 08:30
 3/5 A kérdező kommentje:
olyan tepsi van itthon,kb 40x25centis..az jó lesz?
2011. aug. 31. 08:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Nos, ha kezdő vagy, miért nem sütsz egyszerűbbet? Ebbe könnyen belesülhetsz.


Én még életemben nem csináltam egyedül sütit, így tuti, h nem ilyen bonyolultat készítenék.


A helyedben valami sütés nélküli verziót keresnék, v olyan receptet, ami normálisan leír mindent - pl. meddig, hány fokon süsd...


Ja, és a piskótatekercset sok gyakorlott háziasszony sem tudja elkészíteni. Nagynéném meg nevelőm remek sütiket csinál (ezerfélét), de a piskótatekercsük eddig mindig széttöredezett.

2011. aug. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

érdekes módon nekem elsőre sikerült, gyönyörű és isteni lett:)

[link]

[link]

[link]

ha mondasz nekem olyan sütés nélküli sütit,ami névnapra szép ajándék,akkor legközelebb azt csinálok...de egyelőre csak ilyen darált kekszes bigyókról tudok,az meg se nem finom,se nem szép...

2011. szept. 1. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!