Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a különbség sütőpapír és...

Mi a különbség sütőpapír és zsírpapír között, mikor kell az egyiket, és mikor a másikat használni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 23. 01:16
 1/8 anonim ***** válasza:
31%

a zsírpapír felszívja a zsírt, tehát pl. a sültkrumpli alá teheted a tálba. a sütőpapír azért van, hogy ne ragadjon a torta a formába.

de nem 100%, nyugodtan javítson ki, aki jobban tudja.

2011. okt. 23. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

akkor engedd meg, hogy egy kicsit kijavítsalak:) a zsírpapír éppen nem szívja fel a zsírt,ezért csomagolják bele a sertészsírt, és régen is zsírpapírba tették a kimért zsírt, és a zsírosabb felvágottakat. mivel nem ereszti át, kívülről nem lesz csupa zsír a csomagolás.

a sütőpapír legtöbbje szilikon bevonatú, ami az égéstől óvja meg a süti alját, és persze tepsit mosogatni is egyszerűbb:)

anno, amikor még kis hazánkban híre sem volt sütőpapírnak

én is zsírpapírral béleltem ki a tepsit a sütik alatt, és ugyanazt eredményezte, mint most a sütőpapír.

2011. okt. 23. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"a sütőpapír legtöbbje szilikon bevonatú, ami az égéstől óvja meg a süti alját, és persze tepsit mosogatni is egyszerűbb:)"


Nos, akkor én nyilvánvalóan valami fiktív sütőpapírt használok, mert pont ezt az eredményt szerettem volna elérni, azonban pont ez nem sikerült, ezért gondolkodtam el a zsírpapíron. Azt hiszem, vennem kell valami jobb sütőpapírt.

Köszönöm.

2011. okt. 23. 16:12
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Nem a sütőpapírral volt a gond, általában akkor ég oda, ha gázsütőben alulról kapja a hőt, a teteje meg nem sül rendesen. Több dolog is segíthet: több réteg sütőpapír, hőlégkeveréses sütő, esetleg a sütemény lefedése. Én pl a torta formára mindig teszek egy fedőt, így mindig rendesen átsül, és nem ég oda... Ha nincs fedő, akkor jó az alufólia is...
2014. szept. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
ha leég a sütemény alja, még úgyis ha sütőpapír van alatta, az nem a sütőpapír hibája! ha gázsütőd van a legjobb segítség, hogy ne égjen le az alja, az az hogy a süti alá külön tepsibe önts vizet és akkor a gőz segít abban, hogy ne égjen oda!(lehetőleg olyan tepsibe, ami már nem kell, mert a csodálatos vizünkből ki fognak válni azok az anyagok amiket úgy raknak hozzá a vízhez a tisztítás során-)Én is ezt a módszert alkalmazom már régóta,még anno a nagymamám mutatta és bevált! nekem is gáztűzhelyem van. Szépen átsül a sütemény és a gőz is segít abban, hogy legyen ideje szépen sülni a süti tetejének is.(a tepsit többször használhatod erre a célra) :)
2015. ápr. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
34%

Nos a zsírpapír egy agyonvegyszerezett papír és egy műanyagréteg együttese ,amit arra találtak ki hogy becsomagoljál vele valamit:) Aki ezt sütésre használja annak biztos feltűnik hogy a műanyag réteg megolvad hő hatására illetve a papír büdösé válik és akár meg is gyulladhat... Tehát nem való sütésre

A sütőpapírt pedig arra tervezték hogy elviselje a sütés során fellépő hatásokat:)

Amúgy a kérdésnek kábé annyi értelme van mintha azt kérdezném hogy :

Használhatok sampon helyett sósavat?

2016. jan. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Nyilván releváns még a kérdés 10 év után :D De azért leírom: a zsírpapír nem az a papír+nejlon, amit a hentesek használnak manapság (amíg még lehet), hanem hagyományosan egy kezeletlen (fehérítetlen) papír, amit paraffinnal (viasszal) itatnak át, így remek zsír- és páraállósága lesz. Sütőbe is lehet tenni, mert legfeljebb megolvad benne a paraffin, de a sütőpapír azért jobb erre.

Továbbá remekül le lehet vele fedni a szekrények tetejét, egyszerűbb, mint évente lesikálni, a hűtőben a fiókokat is ki lehet vele bélelni, ill. sajtokat is lehet bele pl. csomagolni.

2021. júl. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

:) Zsírpapír, angolul: Grease Proof Paper, azaz zsírálló papír.

Természetesen itt is úgy volt mint a csapfedeles konnektornál, (csapódó fedél) egy idióta agyatlanul berövidítette, a többi meg majmolta és úgy maradt.

2021. dec. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!