Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Bulgur? Finom? Mit tudok...

Bulgur? Finom? Mit tudok belőle csinálni?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat
2011. okt. 26. 11:32
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Finom, de inkább semleges íze van.

Salátának, köretnek jó, de tk. minden olyasmihoz, amihez rizs vagy gríz kell.

2011. okt. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Itt van egy csomó recept:

[link]

A bulgur tulajdonképpen tört búza, Magyarországon a török éttermekben „török rizsnek” is nevezik. Leginkább a közel-keleti és a török konyha által kedvelt köret. A még éretlen vagy a meghántolt érett búzaszemeket párolják, kiszárítják, majd durvára összetörik . Mivel a bulgurt előzetesen párolják, ezért a magyarok által ismert búzadarától eltérően jóformán alig kell főzni, akár elég csak vízzel leforrázni. Az íze enyhén a dióra emlékeztet.

2011. okt. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én pörkölt mellé szoktam készíteni, tarhonya helyett.
2011. okt. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

2 kajarol tudok amiben van az egyik egy salata egy libanoni etteremben ettem, nagyon finom volt Tabuleh-nek hivtak(remelem jol irtam) nem tudom h kell csibnalni de keress ra a nevre biztos talalsz receptet.

A masik egy leves amit vagy birka v csirke husbol csinalnak en a csirkere szavaznek mert a birka nagyon draga. Ez egy paradicsom alapu leves csirkevel,cukkinivel, repaval, zellerzoldel, csicseriborsoval, korianderrel, citromlevel es bulgurral.

En nagyon szeretem ha erdekel leirom a teljes receptet.

2012. márc. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2013. aug. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
En megfozom a bulgurt( mint a eizst) es folvagok sok zoldseget pl: uborka( kigyo) koktelparadicsom, paprika( tobb felet) lilahagyma es talalas wlott a bulgurhoz keverem oket. Fokhagymas rejfollel kivalo , csodaszep es egeszseges:)
2015. dec. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!