Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kacsasült sütőzacskóban?

Kacsasült sütőzacskóban?

Figyelt kérdés

Kacsacombokat és mellet szeretnék sütni és arra gondoltam, hogy kipróbálnám sütőzacskóban. Szerintetek? Vagy nem lesz olyan finom, mint hagyományos módon?

Köszi!


2011. nov. 2. 09:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem érdemes sütőzacskóba tenni. A tepsit foliázd le majd alacsony hőfokon kb 2 óráig süsd. Igy nem szárad ki a hús másnap is omlos lesz. Ha lejárt a két óra akkor vedd le foliát és magassab hő fokon pirits rá a húsra.

Arra figyelj,hogy a libát és a kacsát mindig előtte való nap sózd le mert igy puhul a hús. Amikor a tepsibe teszed a húst előszőr a zsiros fele legyen lefelé. Majd félidőben amikor már a zsir jó része kisült fordisd meg. Az alacsony hőfok 150C : A tepsibe 1dl vizet önts .

2011. nov. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, milyen a hagyományos kacsa, mert én mindig sütőzacskóban sütöm. A családom szereti :)
2011. nov. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én mindig úgy sütöm, ahogy az első válaszadó írta, de nem zárkóznék el a sütőzacskótól. Biztos, hogy sokkal hamarabb meg fog sülni. A hátránya szerinem csak annyi, hogy a rengeteg zsír miatt nehezebben lehet mozgatni, ha esetleg megszúrod, hogy puha-e, könnyen kifolyhat a zsír. Ha megpuhult én mindenképpen levenném a zacsit és pirítanám még. Sok sikert!
2011. nov. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én nem sütnék műanyagot a húsra. Elhiszem, hogy a gyártó szerint tökéletesen biztonságos és nem egészségtelen.

De nem tudjuk, hogy 20 év múlva is ezt mondják-e, nem látjuk a hosszú távú hatásokat.

2011. nov. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van..pedig én is használom.
2011. nov. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, meggyőztetek, marad a zacsi nélküli variáció, bár műanyag ide vagy oda, a csirkecombot mindig abban sütöm:)
2011. nov. 2. 12:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Mért a tepsi nem "mű"anyag? Egyébként Nálam a kacsához mindig a római tál kerül elő...de holnap lehet újítani fogok,mert nincs itthon a tálam,s kipróbálom a Válaszolók által preferált elkészítési módot!:)
2012. ápr. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!