Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudom, messze még a karácsony,...

Tudom, messze még a karácsony, de most jutott eszembe. Szerintetek ez így milyen lenne?

Figyelt kérdés

Mi lenne, ha a bejgli tésztájába 2-3 szem főtt, áttört burgonyát is tennék? A kelt tésztákba szinte mindig teszek (1 kg liszthez 2-3 közepes méretű krumplit), mert 2-3 nap múlva is finom pihe-puhák tőle, nem száradnak ki. Vajon működne a bejgliben is? Elállna ez a krumplis élesztős tészta akár 2-3 hétig (ilyen hosszú ideig még nem tároltam burgonyás kelt tésztát)? Nem romlana meg könnyebben a benne lévő krumpli miatt, vagy nem lenne fura íze?

A válaszokat előre is köszönöm!


2011. nov. 15. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem volna jó. Bizonyos idő múlva megsavanyodna.
2011. nov. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, én is erre gondoltam, hogy 1-2 hét elteltével megsavanyodna, furcsa íze lenne a krumplitól. Hát, akkor marad a hagyományos bejgli tészta, csak nekem mindig kicsit szárazra sikerül, ezért gondoltam a krumplis megoldásra, de akkor inkább nem kísérletezek. Nem szeretném, ha 6-8 rúd bejgli ránk romlana.
2011. nov. 15. 16:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Andi konyhája - ezt írd be a google-n hiperszuper bejgli receptet találsz.
2011. nov. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Oké, köszi, megnézem! :)
2011. nov. 15. 16:52
 5/7 anonim ***** válasza:
Különben én nagyon régóta sütögetek, és bizton állítom, hogy nagyon jó recepteket találsz az oldalon. Kipróbált, bevált és alaposan megírt receptek. Azt szeretem még benne, hogy hagyományos alapanyagokat használ úgy az ételeknél, mint a süteményeknél.
2011. nov. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Megnéztem az oldalt, nagyon tetszik, fantasztikusak a receptek! És a képek... azt sem tudom, melyiket nézzem, olvassam, szinte már csorog a nyálam, olyan gusztusos az összes étel és süti. Karácsonykor tuti, hogy az oldalon lévő bejglit fogom kipróbálni, remélem, jól sikerül majd. Még egyszer köszi!
2011. nov. 15. 17:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha krumpli van benne, hamarabb penészesedhet, ha neylonzacsiban vagy fóliában tárolod.
2011. nov. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!