Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Fatörzs süti? Valaki emlékszik...

Fatörzs süti? Valaki emlékszik ilyen sütire?

Figyelt kérdés
Régebben nagyon szerettem, úgy nézett ki, mint egy álló fa, aminek srégan vágták le a tetejét. Csokival volt borítva a törzse, a vágásnál krémes-tásztás volt és zöld színű. Nagyon finom volt, de utána bezárt a hely, ahol vásároltam, cukrászdában pedig nem árulnak.Szeretnék legalább sütni ilyet, de kevés a recept és inkább piskótatekercsnek néznek ki.
2011. nov. 24. 14:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha már nem árulják a cukrászdában,menj be hozzájuk és kérdezd meg ,hogy hogyan készül. Volt már nekem is ilyen receptem amit kerestem. Nekem megadták. Próba szerencse!!!
2011. nov. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
én emlékszek:)
2011. nov. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az én emlékezetemben úgy él, hogy tulképp egy csokikrémmel töltött piskótatekercs, amit a saját krémjével vontak be.

Gyanítom a neten ilyeneket fogsz találni.

2011. nov. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
persze emlékszem, volt anyósjelöltem gyakran csinált. szerintem alapból piskótatészta volt aztán a krémet meg lehet színezni ételszínezővel aztán befedni csokikrémmel.
2011. nov. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Gondolom, ezeket már végignézted:

[link]


Mi volt zöld színű? A krém vagy a tészta? Mert az csak ételfesték kérdése...

2011. nov. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem anyukám sütött régebben, fatörzs tortát, piskótatészta a lap része, kakaós, csokis krém a töltelék, borítás rajta, villával tett rücskössé, hogy kéreghez hasonlítson.


[link]


Itt találsz hasonlókat.

2011. nov. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nálunk apu anyuja készített naon finomakat a házassági évfordulós ebédekre, sőt még az 50. újra házasodtak..:(( míg élt:( úgy hiányzik..

Köszi az emlékekért, jó felidézni.

Ezt találtam:

[link]

2011. nov. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Már a google-ben végignéztem a recepteket.

Amit itt árultak úgy tudnám jellemezni, hogy a krém nagyon finom volt, és itt az állagát értem. Szinte habos. Tehát nem egy kemény töltelékkrémről van szó. Tényleg olyan finomságú volt állagra, mint a franciakrémes fehér hab része.

Azért próbálkozni fogok az ajánlottakkal, hátha ugyanolyat sikerül létrehozni. Én is gondoltam arra, hogy ételszínezék lehetett a zöld, de csak a kinézetének leírása végett mondtam el milyen volt, azért, mert a legtöbb netes sima tekercsnek néz ki.

2011. nov. 24. 15:38
 9/12 anonim ***** válasza:
Én cukrász vagyok,tudom melyikre gondolsz. Mi is csinálunk ilyet (mármint ahol dolgoztam),bár nem tudom olyat-e,amire te gondolsz.Az ilyesmi cukrászdánkét eltérő. Nálunk sima csokis roládból készült,ferdén elvágtuk,az oldalát lecsokiztuk.A tetejét vajkrémmel lekentük,kakaóporral mintáztuk és zöldre festett kókusszal megszórtuk. Próbálok neten receptet és képet keresni neked.
2011. nov. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi. Már várom.
2011. nov. 24. 15:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!