Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen bevált paleolit recepte...

Milyen bevált paleolit recepteket tudnátok ajánlani? Mikre kell odafigyelni készítés közben?

Figyelt kérdés

Nekem valahogy nem ízlenek, amiket készítek. Nem tudom mit szúrok el, de vagy vmi mellékízt érzek, vagy száraz...

A kókuszos muffinom fojtós lett (kókuszliszt, tojás, nyírfacukor, gluténmentes sütőpor) és fura mellékíze van (talán a sütőpor???). A paleolit kenyerem olyan mint a szikla. Finom, de iszonyat kemény, ugyanakkor jól vágható.


2011. dec. 1. 08:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Keresd a könyvesboltokban Szendi Gábor könyveit, azok között van receptes könyv is.
2011. dec. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Amire figyelj, hogy a maglisztek rengeteg folyadékot felvesznek, szóval fojtósak maradnak, ha nem teszel hozzá extra zsiradékot, nálam leginkább a kókuszzsír vált be, mert semmi mellékíze nincs.


A paleolit kenyerek pedig általában olyanok, mint a szikla :( Hiszen, a normál kenyér puhaságát pont a glutén adja sajnos, attól tudnak kialakulni a kis "kötések" a lyukak közt. Éppen ezért csak akkor csinálok kenyeret, ha nagyon muszáj, pl májkrémhez, tatár beefsteak-hez. De azért nem mindegyik katasztrófa, kísérletezz bátran. Van egy weboldal, www.paleovital.hu a neve azt hiszem, ott rengeteg receptet találsz. Sőt, van egy olyan szakácskönyv, ami kifejezetten "tésztafélékről" szól, a paleovitalon megtalálod és megrendelheted. Nekem megvan, nagyon szuper, sok-sok sziklakenyér van benne :)


Az én bevált receptem egy süti, amit reggelire eszik a család, és nagyon finom: 24 dkg 2 féle magliszt (pl len + dióörlemény, én így szoktam) 2 kanál kakaópor, édesítő, 1 marék dió, 1 marék étcsoki, 1 marék aszalt gyümölcs, fűszer (egy csipet só, fahéj vagy gyömbér) ezeket külön összekeverem, majd a nedves összetevőket is összekeverem, végül a kettőt összekeverem és beteszem egy kiolajozott tepsibe és kb 30 perc alatt kb 170 fokon megsütöm. A nedves összetevők pedig, 4 tojás, 1-1,5 dl víz, 1 deci olvasztott vaj vagy kókuszzsír.


Amire még figyelj, hogy nem tudom, mi a célod a paleoval, de ha a fogyás, akkor azért ezeket ne vidd túlzásba.


Itt a könyv:

[link]


Remélem, tudtam picit segíteni! Sok sikert!

2011. dec. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, fogyni szeretnék. Van 20 kg feleslegem. Első körben a kenyérféléket szeretném kiiktatni az étrendemből, ezért kísérletezem a paleoval.
2011. dec. 2. 13:15
 4/7 anonim válasza:
Akkor nagyon jó módszert választottál, csak légy türelmes. És a paleo kenyereket, sütiket inkább ne vacsorára edd. Sok sikert!
2011. dec. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A Szendi-féle mákmuffin egyszerűen ehetetlen. Nem hiszem, hogy rosszul csinálnám, de egy próbálkozás meggyőzött, hogy ez nem az én utam.
2012. jan. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

A Bellandor kft. által forgalmazott magliszt keverékeken remek kenyér és lepényreceptek vannak. Én házilag szoktam lepényt sütni, kb. 5 perc+mosogatás. : 2 felvert tojás, 4 evőkanál szezám vagy mandulaliszt, fél kávéskanál szódabikarbóna, 1 kk. só, 1 evőkanál oliva olaj, ízlés szerint reszelt zeller. A robotgép keverőjében fél perc, utána serpenyőben, kevés olajon süsd meg! Olyan vastag lesz, mint egy szelet toast kenyér, tehát szendvicsnek is jó. A szezámlisztes íze kicsit intenzív, a mandulaliszt meg drága. De finomra darált mandulából is lehet, csak akkor olajat ne tegyél bele!

Sütisütésnél próbáld ki a darált diót! Mi liszt helyett, almás pitébe, brownie-ba, és tortalapnak is próbáltuk már. De tényleg a Szendi féle szakácskönyvet vedd meg, mert k.jó receptek vannak benne. Ha szereted a fagyit, mi remek gyümölcsfagyit készítünk mirelit gyümölcsből, banánból és édesítőből. Csak egy jó erős robotgép kell, ami mirelitet is ledarál.

2012. jan. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
:)
2012. febr. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!